Новини / Рослинництво     02 грудня 2019 15:12

Наступного року в Індії очікується рекордний урожай пшениці

Виробництво пшениці в Індії у 2020 році може досягти максимуму за всю історію спостережень завдяки найсильнішим за останні 25 років мусонним дощам, які сформували достатні запаси вологи в ґрунті.

Про це повідомляє АПК-Информ.

За даними Reuters, в Індії фіксується підвищення інтересу аграріїв до вирощування пшениці, обумовлене збільшенням державних закупівельних цін – на 4,6% в рік, до 19 500 рупій за тонну (близько $268,22 за тонну).

Читайте: Кейс господарства Жорнище: як залучити кошти на посівну

Значна кількість вологи в ґрунті не тільки дозволить індійським фермерам розширити посівні площі під озимою пшеницею, а й підвищить урожайність культури. Тож у країні наступного року розраховують отримати рекордний урожай пшениці.

Водночас приріст виробництва призведе до збільшення і так уже надлишкових запасів пшениці в Індії, що може змусити уряд збільшити закупівлю зерна у фермерів і нарощувати експорт пшениці, щоб підтримати внутрішні ціни на продукцію.

Зазначається, що на світовому ринку індійська пшениця не конкурентоспроможна, і її експорт неможливий без експортних субсидій від держави. Зокрема, експортні ціни на індійську пшеницю можуть перевищувати $300 за тонну FOB, тоді як пропозиції інших країн-експортерів становлять менше $250 за тонну.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні встановили новий рекорд із виробництва зернових і зернобобових культур. Зібраний на кінець листопада урожай становить 74,3 млн т.

Читайте також