Новини / Рослинництво     22 серпня 2019 11:09

Невдале фермерство: чому горять ліси у Бразилії

Масштабні лісові пожежі вирують у Бразилії. Країні загрожує екологічна катастрофа, до якої призвела урядова політика вирубки та випалювання тропічних лісів для розвитку сільського господарства та видобутку корисних копалин.

Про ситуацію в Бразилії повідомляє Reuters.  Фахівці вважають екологічну катастрофу наслідком курсу президента Бразилії Жаіра Болсонару, що дозволив знищувати тропічні ліси (сельву).

Вступивши на посаду, Болсонару пообіцяв розвивати регіон Амазонії для сільського господарства і видобутку корисних копалин, ігноруючи стурбованість міжнародного співтовариства через вирубку сельви.

20 серпня в Амазонії Національний космічний дослідницький центру Бразилії (INPE) зафіксував майже 73 тисячі осередків вогню. Це на 83% більше, ніж в аналогічний період 2018 року. Після оприлюднення даних Болсонару звільнив главу INPE, який публічно засудив політику бразильського лідера.

Низку штатів Бразилії накрив густий дим, у південних районах штату Амазонас оголосили надзвичайний стан. Пожежі швидко розповсюджуються та охоплюють нові штати й території.

Читайте: США vs Бразилія: Карен Браун порівняла врожаї обох країн в історичні періоди

За даними Reuters , у Болівії – країні сусідній з Бразилією теж складана ситуація з пожежами, бо  у тамтешніх фермерів заведено спалювати залишки рослин після збору врожаю. 500 видів фауни у Болівії опинилося під загрозою знищення.

Як повідомляв Landlord, на Луганщині у липні пожежа охопила 20 га замінованого лісу, вогонь не мали можливості гасити.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також