Новини / Кейси     10 вересня 2019 11:58

Насіннєвий завод Крижовачука: перевтілення тактичного мислення в інновації

Насіннєвий завод у Скориках на Тернопільщині, зведений господарством «Україна», – це зразкове підприємство, яке стало прикладом втілення інновацій. Тут виробляють елітне насіння найвищого ґатунку.

Про те, як вдалося створити цей унікальний високопродуктивний комплекс, розповів в ексклюзивному інтерв’ю журналістам Landlord засновник господарства «Україна» – видатний аграрій, Герой України Олег Крижовачук.

Насіннєвий завод, що входить до господарства «Україна», можна сміливо назвати унікальним підприємством, адже він був створений не за типовим проектом. Його концепцію розроблено завдяки інноваційному підходу: найкращі світові ідеї були модифіковані відповідно до вітчизняних умов і втілені у цей високопродуктивний комплекс.

Створення заводу

Розмір інвестицій у зведення комплексу становив близько 4 млн євро. Викликає повагу те, що цей завод господарство «Україна» зводило повністю за власні кошти, і треба мати неабияку сміливість, щоб наважитися на такий крок.

Цю сміливість живило інноваційне мислення, яке було в Олега Крижовачука та його однодумців. Завод сформувала команда молодих фахівців, що з’їхалися з усієї України й залишися в Скориках.

Читайте: Як учитель побудував Україну: неймовірна історія Олега Крижовачука

Команду очолив, як каже Олег Крижовачук, «хлопчина», який приїхав до господарства працювати електриком. Він наполіг, що не варто купувати готове рішення, а треба їхати по світу, обирати найкращі зразки техніки, поєднувати їх та, за необхідності, навіть самостійно модифікувати. І саме за його ініціативою було скомпоновано унікальний комплекс – високопродуктивний, компактний і здатний виробляти продукцію найвищого ґатунку.

Сучасне обладнання для заводу від провідних виробників було зібране в країнах Європи та Японії.

Плани на майбутнє

Цього року господарство «Україна» завершує будівництво комбікормового заводу, яким буде керувати та сама команда, що зводила насіннєве виробництво. Адже, як зазначив Олег Крижовачук, фахівці з молочного напряму «України» прямо кажуть: без власної комбікормової бази збільшити надої не вийде.

«Це вже вищий пілотаж – бо буде виготовлення власних комбікормів, своя лабораторія, і ми завершимо власну програму «скориківське молоко», зберемо все необхідне у господарстві. Усе за найвищим ґатунком. Це і є справжня інновація – мислити так, як ніхто до тебе. Тому я дуже пишаюся своєю командою»,– завершив Олег Крижовачук.

Нагадаємо, в медіпроекті «Україна, яку створив Олег Крижовачук» власник господарства ТОВ «Україна» Олег Крижовачук вперше представив кейс розвитку свого агропідприємства, до якого входить найбільший насіннєвий завод України, прогресивна молочна ферма, елеватори та інноваційне фруктосховище.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також