Новини    29 грудня 2017 15:34

Напередодні Нового Року в Україні подорожчала капуста


Подорожчання майже всіх видів капусти в Україні почалося за тиждень до Нового Року. Про це повідомляє інформаційний портал “Інфо-Шувар” із посиланням на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках України.

Лідерами по зростанню ціни стали цвітна капуста та броколі. Так, цвітна капуста за останній тиждень подорожчала на 35% і, станом на 29 грудня 2017 року, вже коштує 30-35 грн/кг (0,9-1,04 EUR/кг). Слід згадати, що в порівнянні з минулим роком ціна на цю продукцію в Україні зросла майже на 20%. Капуста броколі за останній тиждень зросла в ціні майже на 32% і сьогодні вже пропонується по 30-45 грн/кг (0,9-1,34 EUR/кг).

Як зазначають експерти “Інфо-Шувар” броколі на ринку України зараз продається вже маже вдвічі дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Пекінка на гуртових майданчиках країни продається вже на 30% дорожче, ніж минулого тижня, за ціною 7-9 грн/кг (0,21-0,27 EUR/кг), а за останній рік ціна на цю капусту зросла майже на третину.

Експерти “Інфо-Шувар” пояснюють, що таке подорожчання на ринку капусти в кінці грудня є цілком сезонним явищем.

Вийнятком стала тільки білоголова капуста, яка за тиждень не змінилася в ціні і зараз пропонується майже за 1,5-1,9 грн/кг (0,04-0,06 EUR/кг). В порівнянні з минулим роком, ціна на білоголову капусту в Україні навіть просіла на 5-10%.

Овочівництво        30 травня 2019 09:09

Рання капуста коштує удвічі дешевше, ніж торік

Цей ранній овоч став найбільш доступним для споживачів в Україні. Ціна впала, завдяки суттєвому збільшенню пропозицій від вітчизняних виробників

Про таку тенденцію на гуртових ринках повідомляють аналітики «Інфо-Шувар». За їхніми даними на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» ціна на молоду  капусту складає по 5-6 грн/кг (0,17-0,2 EUR/кг). Динаміка свідчить про падіння цін за рік майже у 2 рази.

Імпорт ранньої капусти вже наприкінці квітня повністю витіснила українська продукція, тоді ж ціни почали знижуватися.

Читайте: Ранні картопля та капуста в Україні дешевші, ніж торік

Як розповіла Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», виробники капусти суттєво розширили площі на Півдні та в Закарпатті, орієнтуючись на високі ціни протягом двох попередніх сезонів.

За даними «Інфо-Шувар», молода капуста лідирує за обсягами реалізації овочів на ОРСП «Шувар», на другому та третьому місці знаходяться цибуля та морква минулорічного врожаю.

Сезон продажу минулорічної капусти закінчився передчасно з рекордно високими цінами по 35-40 грн/кг (1,18-1,35 EUR/кг).

Як раніше повідомляв Landlord, наприкінці квітня ціни на стару білоголову капусту стрибнули вгору на 100%, і стали безпрецедентно високими. Як бачимо, ціни на молоду капусту, навпаки, радують споживачів.

Поділися

Рослинництво        16 травня 2019 17:32

Ранні картопля та капуста в Україні дешевші, ніж торік

Капуста за рік стала дешевшою на 40%, картопля – на 35%. Зниження цін відбулося завдяки збільшенню власного виробництва та імпорту. Виняток - тепличні помідори.

Ціни на популярні ранні овочі в Україні порівнюють аналітики «Інфо-Шувар». За їхніми даними, більшість овочів нового врожаю на гуртових ринках коштує навіть дешевше, ніж рік тому.

Хоча борщовий набір старого коштує дорого, ранні капуста та картопля дешевші, ніж торік. Аналітики вважають, що зниженню цін на картоплю сприяло збільшення пропозиції як вітчизняної продукції, так і імпортної з Азербайджану та Єгипту.

Читайте: Чому злетіли ціни на цибулю і хто на цьому заробив

Просідання цін на капусту, за їхніми даними, зумовлено суто збільшенням пропозицій вітчизняної продукції. Знизилася ціна й на цвітну капусту: на 30% за рік.

Проте не всі ранні овочі подешевшали за рік: ранні буряк та морква на 12-18% дорожчі, ніж минулого року. На 2-3% дорожчі й тепличні томати.

Фахівці «Інфо-Шувар» зазначають, що ціни на ранні овочі могли б бути ще нижчими, Бо збільшилися виробничі площі в теплицях. Але через похмуру та холодну погоду визрівання овочів у них затримується.

Як повідомляв нещодавно Landlord, українські фермери поставили на ринок перші партії ранньої моркви.

Поділися

Фінанси        25 квітня 2019 14:33

В Україні підскочила ціна на капусту: за тиждень – на 100%

На українських ринках стрімко зросла ціна на білоголову капусту: на цьому тижні вона стала вдвічі дорожчою. Аналітики говорять про найбільший за весь сезон стрибок цін на цю продукцію і безпрецедентно високу вартість капусти в нинішньому сезоні, що пов’язано зі зменшенням врожаю.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Сьогодні білоголову капусту продають по 35–40 грн/кг, і це в 6,5 разу дорожче, ніж наприкінці квітня минулого року.

Учасники ринку прогнозують, що найближчими днями ціни на капусту не знижуватимуться, можливо, навіть зростатимуть, оскільки її пропозиція явно недостатня, а імпортувати продукцію немає звідки.

Читайте: Українських виробників застерігають від обвалу цін на цибулю в новому сезоні

Керівник проекту «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман розповідає, що раніше основним постачальником капусти на український ринок у дефіцитні сезони була Польща, але зараз там капуста ще дорожча, ніж в Україні.

Landlord раніше повідомляв про те, що виробники Закарпаття поставили на ринок перші в цьому сезоні комерційні партії ранньої капусти – на тиждень раніше, ніж минулого року.

Поділися

Овочівництво        18 квітня 2019 15:19

Ціни на ранню капусту впали на 11%

Капуста з Узбекистану продається за ціною 25-26 грн за кг, що на 11% дешевше, ніж на початку квітня. Капуста з Македонії, яка продавалася дорожче за узбецьку, тепер фактично зрівнялася з не в ціні: 23-27 грн на гуртових ринках, зниження більше, ніж на чверть.

Про зниження цін на ранню капусту повідомляє Інфо-Шувар. Аналітичне видання, посилаючись на трейдерів, пояснює причину зниження ціни – це збільшення поставок капусти з Узбекистану і проблеми з її якістю.

Трейдери, які не врахували якість узбецької капусти, змушені постійно знижувати ціну, і це відіграє вирішальну роль на ринку, впливаючи й на цінову політику імпорту з Македонії, і на вітчизняний товар.

Читайте: Перший урожай української суниці садової вже на ринку. Ціна – 300 грн/кг

Пропозиції  імпортерів та постійна цінова конкуренція змушують знижувати ціни й українських виробників капусти. За даними Інфо-Шувар, українська рання капуста тиждень коштувала 30-31 грн за кг, а сьогодні її ціна зрівнялася з імпортною – 24-25 грн за кг. Рік тому капуста в такий же час була дорожчою – по 27-28 грн за кг.

Як раніше повідомляв LandLord, на початку квітня ціна на капусту з Македонії знизилася на 14%, як бачимо, тепер цей показник перевершив 25%.

Поділися

Овочівництво        12 квітня 2019 09:38

Українські виробники розпочали продаж ранньої капусти. Ціна на 13% перевищує вартість імпорту

Виробники Закарпаття поставили на ринок перші в цьому сезоні комерційні партії ранньої капусти – на тиждень раніше, ніж минулого року. Продають капусту українського виробництва за ціною 30–32 грн/кг, тоді як узбецьку можна купити по 25–26 грн/кг.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Сезон української капусти стартував на тиждень раніше, порівняно з минулим роком, але ціни на першу продукцію приблизно відповідають таким на початку торішнього маркетингового сезону.

Читайте: Чистий врожай: ефективна схема боротьби зі шкідниками

Поки що на українському ринку за обсягами домінує капуста з Македонії за ціною 29–30 грн/кг і з Узбекистану по 25–26 грн/кг. Проте експерти передбачають, що позиції українських тепличних господарств найближчим часом зміцняться, і імпорт капусти буде змушений скоротитися.

За словами агроаналітика Тетяни Гетьман, закарпатські виробники повідомили збільшення цього року тепличних площ під капустою.

«За нормальних погодних умов, ціни на капусту в цьому сезоні можуть бути нижчими за попередні роки»,  – прогнозує експерт.

Landlord раніше повідомляв про те, що на початку квітня рання капуста за тиждень подешевшала на 14%.

Поділися
Показати ще