Новини    01 липня 2000 16:30

Найбільша в світі вітряна електростанція

Зелена енергія дедалі більше поширюється світом та завойовує популярність.

Екологічно чисті та цілком безпечні технології видобутку електричної енергії стали справжнім трендом останніх років. Зазвичай для такого видобутку використовуються вітряні електростанції з лопатями, що обертаються під силою вітру і виробляють енергію з високою ефективністю та мінімальними витратами.

Особливості найбільшого вітряка у світі

Технології не стоять на місті. З’являються нові онлайн слоти, гаджети, пристрої і, звичайно, агрегати для видобування електричної енергії. Величезні вітряки, виконані з сучасних легких матеріалів, не тільки приковують погляд, а й забезпечують високу ефективність роботи, постійно нарощуючи потужність. Головні інвестиції провідних компаній галузі спрямовані на вдосконалення саме вітряних електростанцій. Як наслідок, було створено нових величезних вітряків, що отримали назву Haliade-X 12-MW.

Габарити Haliade-X 12-MW дійсно вражаючи:

  • висота − 260 м;
  • діаметр частини, що обертається (ротора), − 220 м;
  • довжина лопатів – по 107 м.

Такий гігант може змагатися за розмірами з багатьма багатоповерхівками. Вітряні електростанції, що використовуються наразі, не мають подібних параметрів, адже діаметр ротора найбільших з них не перевищує 180 метрів.

Розробники планують встановлювати Haliade-X 12-MW у шельфових зонах північних європейських морів, адже саме там вітряк буде максимально ефективним. Як запевняють інженери, одна установка вироблятиме за рік майже на 50% більше електроенергії, ніж будь-які вітряки, що існують на сьогодні. Прогнозується, що цього буде достатньо, щоб забезпечити електроенергією 16 тисяч середньостатистичних домогосподарств. Це вражаючі результати, і вони цілком реальні.

На даний час компанія GE Renewable Energy – виробник вітряків тестує свою установку, запланувавши початок комерційної експлуатації на найближчі місяці. Якщо проект буде здійснено успішно, то Haliade-X 12-MW стане найбільшим і найефективнішим вітряком у світі.

Користь вітряних станцій

Вітрова електростанція виробляє електрику за допомогою спеціальних генераторів, що працюють на енергії вітру. Саме такий видобуток класифікується як екологічний, тому що не передбачає використання палива. Технологія має багато плюсів:

  1. Безкоштовна відновлювана енергія. Вітер – це ідеальне та нескінченне джерело енергії. Енергія вітру не коштує грошей, не містить шкідливих речовин, отже не шкодить навколишньому середовищу.
  2. Різноманітність. Використання енергії вітру сприяє різноманітності джерел енергії та дозволяє мінімізувати залежність від звичайних електростанцій чи інших типів отримання енергії.
  3. Потенціал. Енергія вітру має майбутнє, адже створення нових вітряних «млинів» призводить до технічного розвитку, появи нових технологій і, як наслідок, створення робочих місць.
  4. Зниження витрат. Останнім часом витрати на отримання вітряної енергії значно знизилися, що пояснюється появою інновацій. Як наслідок, вітряки стали найбільш прибутковими з усіх типів електростанцій.
  5. Додатковий прибуток. Власник ділянки, де розміщено вітряні станції, може розраховувати на прибуток від надання землі в оренду, оскільки фактична площа, необхідна для вітряків, невелика. До того ж землю, де розташовується електростанція, можна використовувати в сільському господарстві, адже агрегати не шкодять екології.
  6. Тривалий термін служби. У середньому вітряк можна експлуатувати 30 років, і після його демонтажу не залишається жодних слідів на ландшафті та в атмосфері.

Отже, процес використання вітрових електростанцій достатньо простий, час їх встановлення короткий, витрати на експлуатацію та обслуговування низькі. Вітряк виробляє в десятки разів більше енергії, ніж споживає, не шкодить здоров’ю людини та середовищу.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...