Новини / Рослинництво     01 березня 2019 10:40

Надлишок цукру в сезоні 2018/19 буде втричі меншим запланованого – ISO

Міжнародна організація цукру (ISO) змінила свої прогнози щодо обсягів надлишку цукру в світі в сезоні 2018/19. Раніше профіцит оцінювався на рівні 2,17 млн. тонн. Однак, наразі зменшився втричі – до 641 тис. тонн.

Про це повідомляє Reuters.

Менший надлишок зумовлений зниженням прогнозів щодо виробництва цукру в Бразилії та Європейському Союзі. Хоча прогнози виробництва в Таїланді, навпаки, збільшилися.

Глобальне виробництво цукру у 2018/19 рр. становило 178,68 млн. тон, порівняно з попереднім прогнозом у 180,49 млн. тонн. Так, у Бразилії прогнози щодо виробництва зменшилися на 1,35 млн тонн, Європейського Союзу – на 800 тис. тонн. Натомість прогноз Таїланду був збільшений на 800 тис. тонн. А плани щодо виробництва Індії лишилися незмінними.

Читайте: Через скорочення посівних площ буряків Україна втратить ринки збуту цукру – експерти

Водночас в ISO заявили: якщо прогноз виявиться надмірно оптимістичним, то скорочення фактичного обсягу виробництва в Індії може мати значні наслідки для глобальної картини. Тобто замість очікуваного перевиробництва в світі буде дефіцит цукру.

Також в організації додали, що нові прогнози свідчать про стабілізацію ринку та попиту.

Як раніше повідомляв Landlord, цього року провідні країни-виробники цукру – Індія та Бразилія – заявили про суттєве зменшення виробництва продукції. Причиною називають профіцит цукру на світовому ринку, який призвів про рекордно низьких цін та завдав збитків фермерам по всьому світу, не зважаючи на зростання обсягів продажів практично в усіх країнах. Від «солодкої» кризи потерпають й українські аграрії, яким невигідно вирощувати й переробляти цукрові буряки. Адже через здешевлення цукру витрати на його виробництво перевищують отримані прибутки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також