Новини    31 серпня 2018 11:27

НААН: На кожну тонну зібраного зерна припадає біля 10 тонн змитого ґрунту


Українські аграрії втрачають третину  прибутків через ерозію ґрунтів. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало.

«В сільськогосподарському виробництві України з кожного долара доданої вартості в результаті ерозії втрачається біля третини, а на кожну тонну отриманого зерна припадає біля 10 тонн змитого ґрунту в результаті ерозії. Це означає, що охорона ґрунтів від ерозії є однією з найважливіших проблем, без вирішення якої досягнення сталого розвитку аграрної галузі неможливе», – сказав він.

За словами президента НААН, в Україні спостерігається дефіцит запровадження екологобезпечних систем землекористування. Особливо небезпечного характеру набула ерозія і глобальна дегуміфікація ґрунту

«Повсюдно у сільськогосподарському виробництві відмічається висока ступінь розораності сільськогосподарських угідь, надмірна насиченість сівозмін просапними культурами, недотримання науково обґрунтованого чергування культур при виробництві продукції рослинництва, невиконання комплексу заходів щодо підвищення і збереження родючості ґрунтів, нехтування основних вимог ґрунтозахисного землеробства в аграрному землекористуванні держави, що спричиняють деградаційні процеси, які останнім часом досягли небувалого розміру», – наголосив Ярослав Гадзало.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...