Новини / Рейдерство     27 січня 2022 09:45

На Житомирщині незаконно видобули піску на 42,4 млн грн

Таке використання сільгоспугідь завдало непоправної шкоди довкіллю та призвело до неможливості відновлення земель до початкового стану

Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно організованої групи за фактами порушення правил використання надр, що створило небезпеку довкіллю та спричинило тяжкі наслідки, незаконного заволодіння ґрунтовим покривом земель та безгосподарського використання земель, що спричинило порушення структури ґрунту (ч. 4 ст. 240, ч. 1 ст. 239-1, ч.1 ст. 254 КК України). Про це повідомляє пресслужба Генпрокуратури.

Слідством встановлено, що організатор групи залучив до неї рідного брата та ще двох працівників підконтрольних їм підприємств. Обвинувачені, не маючи спецдозволів, гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин, розгорнули масштабне промислове видобування піску на 10 земельних ділянках загальною площею майже 12 га. На кількох з них за допомогою спецтехніки вони зняли верхній родючий шар ґрунту та утворили кар’єри, глибина яких подекуди сягає багатоповерхового будинку.

За результатами проведених експертиз, члени групи незаконно видобули понад 52 тис м куб піску, за реалізацію якого отримали прибуток. Державі завдано шкоди на 42,4 млн грн.

Таке використання сільгоспугідь завдало непоправної шкоди довкіллю та призвело до неможливості відновлення земель до початкового стану.

Крім цього, один співучасник угруповання, який систематично перевозив незаконно видобутий пісок, після зупинки його вантажівки правоохоронцями запропонував їм неправомірну вигоду, аби уникнути адмінвідповідальності.

З метою забезпечення подальшої конфіскації та відшкодування збитків, накладено арешт на 14 вантажних автомобілів з причепами, два ескаватори, земснаряд та іншу спецтехніку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!