Новини / Рейдерство     22 червня 2018 17:25

5 кроків, як вберегтись від рейдерства


Невтручання влади породжує свавілля – частішають випадки агрорейдерства в Україні. Проаналізувавши набутий досвід боротьби з рейдерством  в аграрному секторі, юрист Руслан Дашицький дає поради  фермерам, як не допустити появи рейдерів на господарстві. Про це йдеться у матеріалі ГС «Всеукраїнська аграрна рада».

По-перше, провести аудит укладених договорів оренди землі.

«При цьому необхідно зробити статистичний аналіз загальної кількості укладених договорів, розділити їх по групах, в залежності від дати завершення договору, перевірити чи зареєстрований кожен окремий договір в установленому законом порядку в державних органах», – каже експерт.

Друге, суворо дотримуватися вимог статті 33 Закону України «Про оренду землі».

«Якщо фермер має намір поновити договір оренди, він зобов’язаний повідомити про це власника не пізніше, ніж за місяць до закінчення строку договору», – наголосив юрист.

Третє, провести аудит установчих документів.

«Необхідно перевірити: текст статуту на відповідність вимогам чинного цивільного, господарського та земельного кодексів, а також  відповідність відомостей зі статуту відомостям, що є в ЄДРПОУ. Потрібно зробити неможливим внесення змін до складу учасників чи засновників підприємства без нотаріального посвідчення їхнього підпису», – зауважив фахівець.

Четверте, провести детальну перевірку стану охорони всіх приміщень та будівель господарства. Потрібно перевірити роботу сигналізації, наявність спецзасобів у працівників охорони, усі земельні ділянки по периметру.

П’яте, проаналізувати усі види кредиторської заборгованості.

«Якщо у фермера є підприємства або банки, яким він винен грошові кошти, їх потрібно повернути якнайшвидше, щоб не стати заручником боргової ями. Також необхідно проводити періодичну перевірку інформації щодо укладених договорів оренди землі на відсутність рейдерських змін», додав Руслан Дашицький.

Читайте також