Новини / Інвестиції     05 грудня 2020 17:10

На Закарпатті інвестують 180 млн євро у виробництво водню з відходів

Виробничий процес передбачає безпечне перетворення відходів у паливо без шкідливих викидів в атмосферу. Окупність інвестицій складає 6-7 років

У Закарпатській області планують збудувати інноваційний завод, який буде виробляти екологічне паливо – водень. Наразі в Закарпатській облдержадміністрації обговорюється підписання меморандуму щодо будівництва унікального підприємства в рамках проєкту «Відходи у енергію».

Очікується, що впродовж року екологічний завод зможе утилізувати 300 тис тонн сміття і відходів та виробити 15 тисяч тонн «зеленого» водню. Виробничий процес передбачає безпечне перетворення відходів у паливо без шкідливих викидів в атмосферу.

ЧитайтеМімієр Трейд Юкрейн спростувала звинувачення з боку G. R. Agro

Українська сторона домовилася про візит представників компаній «Ortiz Martos Abogados S. С.» та «Solena Polska Sp. Z  O. O.» у Закарпатську область у другій половині грудня. На цей часзаплановано підписання Меморандуму про взаєморозуміння. Інвестори готові в повному обсязі профінансувати реалізацію проєкту. Орієнтовно його вартість становитиме 180 млн євро, а тривалість будівництва – до двох років.

Такі масштабні інвестиції можуть окупитися впродовж 6–7 років завдяки продажу «зеленого» водню. На території Євросоюзу вартість цієї сировини починається від 8 євро за 1 кг.

Фото: Wipeout

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також