Новини / Рейдерство     20 жовтня 2021 06:30

На Волині фермер зібрав урожай сої з чужого поля. Селян не пускали працівники охоронної фірми

Судова тяганина триває

Жителі села Конюхи, у Волинській області, звинувачують місцевого фермера у крадіжці урожаю сої з ділянки площею 14 гектар, а також у підробці підписів у договорах оренди. Поки комбайни підприємця молотили чужий урожай, селян на поле не пускали представники охоронної фірми. Наразі власники землі судяться з колишнім орендатором.

Зазначається, що голова Фермерського господарства “Надбання” Федір Торчинюк протягом 13 років орендував цю ділянку. Згідно зі свідченнями родичів власниці землі, фермер жодного разу не виплачував орендну плату. Після смерті власниці пай перейшов у спадок до її сестри Галини Савчук. Вона розірвала договір оренди з підприємцем і засіяла ділянку соєю. Саме цю культуру днями змолотив колишній орендатор.

Сам Торчинюк стверджує, що в нього є дійсний договір оренди на землю. Утім Савчук говорить, що не підписувала угоди з фермером – той просто нібито підробив її підпис. Через це жінка ще 8 місяців тому подала позов до суду. Судова тяганина триває.

Наголошується, щоб уникнути суперечок між власниками землі та орендаторами, договір оренди, крім розміру та кадастрового номеру ділянки і терміну оренди, має містити інформацію про розмір орендної плати, умови та терміни її виплати, а також перелік санкцій за невиконання умов договору. Наразі мінімальний термін оренди земельної ділянки в Україні становить 7 років, а максимальний – 50 років.

Раніше Landlord повідомляв, що СБУ викрила корупційну схему в аграрному бізнесі на Рівненщині.

Джерело: Seeds

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також