Новини / Технології     08 квітня 2019 14:16

На Вінницькому ОЖК вироблятимуть електроенергію з лушпиння соняшнику

За півтора року на «Вінницькому олійножировому комбінаті» компанії ViOil планують реалізувати проект з виробництва зеленої електроенергії обсягом  7–9 МВт шляхом переробки соняшникового лушпиння.

Про це повідомляє Укрінформ.

На підприємстві планують запустити когенераційну установку: відходи виробництва соняшникової олії – лушпиння – спалюватимуть як біомасу в котлі, у результаті чого утворюватиметься пар високого тиску, який проходитиме через турбіну і вироблятиме електроенергію.

Зараз проект – на стадії розробки проектно-кошторисної документації, його орієнтовна вартість – близько $20 млн. Окупити проект компанія розраховує за 5 років. Продаватимуть електроенергію в енергомережу за «зеленим» тарифом.

Читайте: Викиди ПГ від біоетанолу з кукурудзи на 40% нижчі, ніж від бензину: USDA публікує новітні дані

Потужність когенераційної установки визначатиметься балансом палива, оскільки частину соняшникового лушпиння підприємство використовує для власних потреб, а надлишок дробиться і продається як паливо, –  розповів заступник голови правління з технічних питань ПАТ «Вінницький ОЖК» Ярослав Бєлінський.

Landlord раніше повідомляв про те, що біогазові технології дозволяють поєднати три напрями: зменшити негативне навантаження на навколишнє середовище і скоротити викид парникових газів, покращити і відновити родючість землі та забезпечити прямий економічний ефект.

Читайте також