Новини / Садівництво     19 липня 2019 13:35

На Вінниччині заклали тисячу гектарів волоського горіха

На півдні Вінницької області заклали промислову плантацію волоського горіха площею майже 1 тисяча га. Для цього інвестиційного проекту понад 400 членів громади передали в оренду свої земельні ділянки в селах Кремінне та Яришів Могилів-Подільського району.

Про це повідомляє Голос України.

Хоча перші прибутки інвестор зможе отримати тільки через 5 років, орендна плата селянам надходитиме і весь той час, коли закладені горіхові сади ще не плодоноситимуть. Розмір її вищий, ніж у середньому в області.

Читайте: Кубічні й органічні: одеське господарство виростило новий сорт кавунів

Із закладенням плантації селяни району отримали 60 робочих місць. У майбутньому в період збирання врожаю залучатимуть більше працівників.

Усього в сільському господарстві Вінницької області у 2019 р. реалізовано 18 інвестиційних проектів загальною вартістю інвестицій майже півмільярда гривень.

Landlord раніше повідомляв про те, що італійська компанія Besana допомогла минулого року закласти в Київській області перший в Україні промисловий сад мигдалю на площі 105 га.

Садівництво        03 серпня 2019 10:53

Секрети зрошення й обрізування найурожайнішого горіхового саду в Каліфорнії ВІДЕО

Нестандартні методи у вирощуванні волоського горіха обрали садівники США: каліфорнійські горіхівники не обрізають сади, а в деяких із них навіть немає ні спринклерів, ні систем крапельного зрошування. І при цьому фермерам вдається досягти високої урожайності.

Про це повідомляє EastFruit.

ФАО та ЄБРР організували навчальну поїздку у США для грузинських садівників, під час якої вони змогли дізнатися про досвід фермерів Каліфорнії у вирощуванні волоського горіха. Один із садів просто вразив усіх учасників поїздки. Як сказав економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак, «з нього не хотілося йти».

Читайте: Щоб отримати волоський горіх преміальної якості, потрібен завод за $2 млн – Андрій Ярмак

На представленому відео можна побачити величезні дерева, яким лише 11 років, просто обліплені горіхами! Учасники поїздки були здивовані тим, що вони змогли такими вирости за цей відносно короткий проміжок часу.

Фермери розкрили таємниці: сад не обрізають і поливають найдавнішим відомим людству методом – у борозни. При цьому борозни сформовані під час закладання саду: борознами фактично є міжряддя. Саме їх періодично заливають водою.

Власник саду розповів, що він почав збирати врожай горіха на 4-й рік після посадки, і вже тоді урожай перевищив 1,5 т з 1 га. На цей момент саду 11 років, і врожайність в ньому помітно вища, ніж середня у штаті.

Landlord раніше повідомляв про те, що науковці з UC Davis, провідного університету у світі з питань горіхівництва, дійшли висновку, що обрізування дерев – це ворог саду волоського горіха. Експериментальний сад без обрізування несподівано навіть для вчених дав 3 т горіха з 1 га.

 

Поділися

Садівництво        31 липня 2019 11:04

Щоб отримати волоський горіх преміальної якості, потрібен завод за $2 млн – Андрій Ярмак

Каліфорнійські фермери отримують за 1 кг волоського горіха $1,5. Це продукція ідеальної якості, доведена до товарного вигляду на заводі вартістю $2 млн. Їхній бізнес при цьому прибутковий.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Як відзначає Андрій Ярмак, багато українських фермерів вирощують волоський горіх, розраховуючи отримати $4–5 за 1 кг плодів у шкаралупі. Проте сподіватися на це немає жодних підстав, оскільки така ціна можлива «при експорті горіха преміальної якості на вимогливі ринки збуту у великих обсягах».

Експерт поділився інформацією, яку отримав під час відвідування плантацій волоського горіха в Каліфорнії і знайомства з досвідом горіхівників США.

Читайте: 3 тонни горіха з 1 га без зайвих зусиль: Андрій Ярмак розповів про вражаюче відкриття горіхівників США

Щоб отримати горіх преміальної якості, його потрібно довести до товарного вигляду. Будівництво заводу, який зможе це робити, обійдеться в $1,5–2 млн. Такі інвестиції будуть раціональними лише для виробників, які мають площу саду понад 200 га.

Також треба враховувати необхідність вкладати кошти у зберігання та маркетинг продукції.

«Каліфорнійський фермер отримує за свій Чандлер ідеальної якості, вже доведений до товарного вигляду (після заводу за $2 млн) $1,5 США за кг. Так, вони прибуткові при цьому», – наголошує Андрій Ярмак.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Вінниччині заклали тисячу гектарів волоського горіха.

Поділися

Садівництво        30 липня 2019 13:57

3 тонни горіха з 1 га без зайвих зусиль: Андрій Ярмак розповів про вражаюче відкриття горіхівників США ВІДЕО

Науковці з UC Davis, провідного університету у світі з питань горіхівництва, дійшли висновку, що обрізування дерев – це ворог саду волоського горіха. Експериментальний сад без обрізування несподівано навіть для вчених дав 3 т горіха з 1 га.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Після відвідування американських садів волоського горіха експерт зробив такі висновки:

1. Обрізування – це ворог саду волоського горіха.

2. Експериментальний сад без обрізування дав 3 тонни з гектара горіха. «Ну добре, в перший рік різали – залишили лідера, тому правильно називати «мінімальне обрізування» або формування крони, але все-таки…» – уточнює Андрій Ярмак.

Читайте: Авокадо і горіхова паста замість м’яса: сучасний підхід у харчуванні дітей – ФАО

3. Економія виявилася колосальною насамперед у затратах на робочу силу: просто немає обрізування і обрізувачів. «У принципі в саду взагалі немає ручної праці тепер», – наголошує експерт.

4. Завдяки відсутності обрізування сад швидше вступив у плодоношення і давав вищий урожай до виходу на повну врожайність, яка виявилася порівнянною з тим, що отримують у садах з інтенсивним обрізуванням. Якщо врахувати економію в затратах, то такий підхід «забезпечує швидше повернення на вкладені кошти! Ну і загальна сума повернення вища».

5. Інші цікаві особливості: зрошення – спринклери замість крапельного. Взагалі дуже багато використовують різних сенсорів для контролю за зрошенням.

6. Органічний горіх у США практично ніхто не вирощує. Запитання про це викликало подив американських горіхівників. Вони стверджують, що дуже складно забезпечити необхідний обсяг азоту.

7. Холодні ночі – гарантія високих врожаїв. Садівники США кажуть, що могли б отримувати понад 7–8 т з 1 га, якби ночі були ще прохолоднішими. Але волоський горіх вирощують саме там, де вже є нічна прохолода.

8. Схема загущеної  посадки не вітається.

«Але фермерам потрібно скоріше повертати кредити. Це створює проблеми після 14–15 років, оскільки тоді складніше контролювати шкідників і хвороби, знижується продуктивність, але це окупається вищою продуктивністю в перші 10 років», – пояснює Андрій Ярмак.

Каліфорнійські плантації волоського горіха експерт демонструє на відео:

Landlord раніше повідомляв про те, що на Вінниччині заклали тисячу гектарів волоського горіха.

Поділися

Думки        15 квітня 2019 15:31

Горіхівництво: чому Україна та Молдова мають кооперуватися

Якщо в Україні й Молдові нові горіхові сади будуть закладені на основі одних і тих же скоростиглих сортів, це відкриє обом країнам нові перспективи в експорті горіхів. Таку думку висловив віце-президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

Про це повідомляє EastFruit.

Експерт вважає, що в галузі горіхівництва Україна і Молдова мають тісно співпрацювати й узгоджувати стратегії виробництва. Кооперація в технічній та комерційній сферах дозволить визначити найбільш ефективні сорти місцевої селекції і закласти на їх основі продуктивні сади.

Читайте: Ціна на українські горіхи найнижча у світі. Виробникам дали пораду

Такі спільні дії допоможуть встановити країнам транскордонні партнерські зв’язки, які полегшать вихід продукції українського і молдовського горіхівництва на високоприбуткові ринки. До найбільш перспективних ринків Геннадій Юдін відніс країни регіону GCC (Рада кооперації країн Перської затоки). Однакові сорти горіхів у господарствах України та Молдови дадуть можливість формувати великі експортні партії сортового горіха високої якості.

«Нам потрібен молдавсько-український «Чандлер» – сорт-фаворит, що оптимально підходить для вирощування в кліматичних умовах нашого регіону і який можна порівняти за якістю з американським волоським горіхом», – переконує експерт.

За його словами, сьогодні офіційний реєстр сортів Республіки Молдова містить 35 найменувань сортів волоського горіха, з яких 6 – української селекції. А в Україні зареєстровано 47 сортів горіхів, із них 10 – молдавської селекції.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна увійшла до 3 найбільших виробників волоського горіха.

Поділися

Трейдинг        21 січня 2019 10:42

Ціна на горіхи у східній Європі зросла на 12%

Ціни на горіхи продовжують зростати. У країнах Східної Європи в середньому на 12% здорожчали одночасно фундук, мигдаль та волоський горіх. Закупівельники продовжують підвищувати ціни в Грузії, Молдові, Україні, Росії й Таджикистані.

Про це повідомляє EastFruit.

З початку січня ядро волоського горіха здорожчало на всіх ринках. Винятком стала лише Грузія. Найбільше ціни піднялися в Молдові. Там горіх здорожчав на 25%. Наразі його ціна становить $4,37/кг. В Україні ціни піднялися всього на 10% – сьогодні волоські горіхи відпускають по $5,42/кг. Найвищу ціну в регіоні тримають російські виробники – $9,11/кг.

Ціни на фундук в Україні були практично незмінними. По регіону вони підвищувалися на 2-4%. Найвищу ціну зафіксували в Таджикистані – $10,07/кг.

Читайте: Експорт українських горіхів та яблук до Індії може зрости – названа причина

Натомість мигдаль у Молдові та Україні з початку року здешевшав. Однак, подорожчав у Польщі та Росії. Ціни там піднялися на 3% та 4% відповідно. А в Таджикистані мигдаль піднявся до 44% й зараз коштує $6,89/кг на складах виробників.

Як раніше повідомляв Landlord, україна продає очищені волоські горіхи на світовому ринку вдвічі дешевше, ніж інші експортери, оскільки якість українського продукту значно поступається. Щоб здійснити прорив у експорті, необхідне об’єднання садівників, які є розрізненими на сьогодні.

Поділися
Показати ще