Новини    28 серпня 2017 19:47

На тисячі гектарів слонової трави можна заробити $2 млн


400 гектарів землі в Україні засіяно міскантусом, а до 2020 року площа під цією та іншими енергетичними культурами має досягти 200 000 га.

Міскантус або слонова трава – високоврожайна культура, яка виростає до трьох метрів і уже на третій рік дає 35 тонн сухої біомаси з гектара. На одному полі росте 20 років.

«Сьогодні є великий інтерес до альтернативних джерел енергії. Міскантус в цьому плані – найбільш рентабельний і високоефективний: якщо спалити урожай з гектара, виділиться стільки ж тепла, як і від 20-25 тонн вугілля», – говорять в Pro-Consulting.

Як підрахували аналітики, щорічний прибуток від реалізації соломи міскантусу з 1000 га складе близько $2 млн. Продаж кореневищ для подальшого розведення принесе $0,7-0,8 млн.

Вартість запуску такого проекту складає $1,85 млн, до 60% затрат іде на посівний матеріал.

Одна з компаній, яка займається в Україні вирощуванням міскантусу, – KSG Agro. Агрохолдинг має чотирирічне маточне поле, яке згодом розсадить на 400 га.

Перспективи розвитку біоенергетичного ринку, в тому числі твердої біомаси, обговорять в Києві 19 жовтня в рамках Нідерландсько-українського форуму.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...