Дія.Бізнес у співпраці з Альянсом The Possible та іншими організаціями запустив інвестиційний каталог імпакт-бізнесів, що представляє компанії, які вирішують важливі соціальні та екологічні проблеми. Каталог об’єднує інвесторів та соціально відповідальний бізнес, готовий використовувати інновації для сталого розвитку та підтримки вразливих груп населення в Україні.
Дія.Бізнес у партнерстві з Альянсом The Possible, включаючи членів Альянсу — Український соціальний венчурний фонд (USVF), SILab Ukraine, Promprylad, Greencubator — запустив новий інвестиційний каталог імпакт-підприємств. Каталог на порталі Дія.Бізнес представляє компанії, які займаються вирішенням глобальних викликів: від боротьби зі змінами клімату до підтримки вразливих соціальних груп.
“Підтримка підприємців — пріоритетний напрямок роботи Мінцифри. У межах національного проєкту Дія.Бізнес разом із партнерами створюємо можливості для зростання та масштабування бізнесу. Одним із таких кроків є Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який об’єднує соціально відповідальний бізнес, що використовує інновації для досягнення сталого розвитку, та інвесторів, готових підтримувати ці проєкти. Це посилить підприємницьку екосистему та допоможе українським підприємцям розвивати економіку та покращувати життя громад”, — зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції.
Імпакт-підприємства поєднують фінансовий успіх з позитивним соціальним та екологічним впливом. Згідно з даними Global Impact Investing Network (GIIN), обсяг ринку імпакт-інвестицій у світі вже перевищує $1 трлн і продовжує зростати, що стає глобальним трендом, який активно набирає популярності і в Україні.
“Українська модель імпакт-підприємництва є унікальною завдяки своїй адаптивності до надскладних умов, де бізнес і соціальний вплив стають невідʼємними. Ці підприємства вирішують важливі завдання — від підтримки громад, постраждалих від війни, до розвитку зеленої економіки. Український соціальний венчурний фонд підтримав уже 64 імпакт-компанії від початку повномасштабного вторгнення. Деякі з них успішно масштабуються на рівні громад, демонструючи новий спосіб мислення, орієнтований на відновлення економіки”, — зазначає Олена Калібаба, СЕО Українського соціального венчурного фонду.
Новий каталог надає інвесторам детальний огляд імпакт-бізнесів, що працюють у ключових напрямках сталого розвитку, таких як:
- соціальні підприємства, які розв’язують проблеми трудової та соціальної інтеграції вразливих груп населення та надають соціальні й освітні послуги, а також послуги в сфері охорони здоровʼя;
- зелені бізнеси, що займаються інноваціями у відновлюваній енергетиці, переробці відходів та зменшенні вуглецевого сліду;
- рішення для спільнот і громад, які покращують безпеку та комфорт громадян.
У портфоліо є близько 30 бізнесів, серед яких 12 зелених. Вони розробляють біорозкладне пакування, переробляють кавову гущу, створюють міцелійну шкіру та точне землеробство, а також випускають електромобілі для людей з інвалідністю. Каталог також містить 10 соціальних підприємств, спрямованих на інклюзію, освіту та підтримку вразливих груп населення, 4 ком’юніті-бізнеси та 1 ветеранський бізнес.
Каталог є відкритим для нових учасників — компанії, що відповідають встановленим критеріям, можуть подати заявку на включення.
Заявку на включення можна подати безпосередньо на порталі “Дія.Бізнес”. Цей каталог є важливим кроком для залучення інвесторів і міжнародних партнерів, які хочуть стати частиною позитивних змін в Україні, розвивати сталу економіку та підтримувати соціальну відповідальність.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!