Новини / Рослинництво     15 квітня 2024 15:21

На Полтавщині та Хмельниччині завершили посів ранніх зернових культур


Сільгоспвиробники Полтавщини та Хмельниччини успішно завершили посів ранніх зернових культур, про що повідомляють відповідні департаменти агропромислового розвитку. На 11 квітня аграрії Полтавської області вже висіяли ранні зернові культури на площі 90,3 тис. га, зокрема пшеницю, ячмінь, овес та горох. Ці показники перевищують минулорічні на 15%. У Хмельницькій області сівба також завершилась: станом на 12 квітня засіяно 81,6 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур.

Під час посіву в Полтавській області, окрім ранніх зернових, розпочали посів кукурудзи та сої, а також продовжили посів соняшнику та завершили посів цукрового буряку. Загалом на весняний посів у Полтавщині планується використати близько 1,4 млн га, з них понад половину припадає на ярі зернові та зернобобові культури.

У Хмельницькій області також завершено посів ранніх культур, у тому числі ярої пшениці, ярого ячменю, гороху та вівса. Продовжується сівба технічних культур, таких як цукровий буряк, ярий ріпак та соняшник.

Водночас у Сумській області також вже провели сівбу ранніх зернових та зернобобових культур, а також розпочали посів пізніх сільськогосподарських культур, зокрема кукурудзи на зерно та соняшнику. Прогнозовані площі посіву цього року складають: соняшнику — 221,2 тис. га, сої — 142,1 тис. га, кукурудзи на зерно — 249,6 тис. га.

Нагадаємо, литовські виробники зерна стверджують, що головною їхньою проблемою є не українське, а російське зерно, яке у великій кількості потрапляє до Європейського Союзу. Цю інформацію публікує LRT. За словами представника Литовської асоціації виробників зерна Аушріса Маціаускаса, вражає кількість російського зерна, яке пройшло через Латвію та Литву у 2023 році – понад 3 мільйони тонн. Загалом минулого року на ринок ЄС було імпортовано 12 мільйонів тонн російського зерна.

Новини за темою:  Україна почала експорт зрідженого біометану в ЄС: МХП перетворює пташиний послід на екологічне паливо

Прогнозується збільшення врожаю соняшнику, ріпаку та сої в країнах Чорноморського регіону (Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та Росії) на 2024/25 маркетинговий рік.

Чехія планує пропозицію щодо заборони імпорту зерна з Росії та Білорусі до країн ЄС. Цю ініціативу оголосив Марек Виборні, міністр сільського господарства, під час програми на чеському телебаченні.

Сейм Польщі ухвалив резолюцію про запровадження санкцій у зв’язку з імпортом російських і білоруських продовольства і сільськогосподарської продукції до ЄС.Сейм Польщі підтримав постанову щодо санкцій проти агропродукції з території Росії та Білорусі, оскільки це приносить величезні доходи виробникам, торговцям і бюджетам цих країн. Нижча палата парламенту Польщі закликала Європейську комісію запровадити санкції на імпорт російського та білоруського продовольства та сільськогосподарської продукції до Європейського союзу (ЄС).

Варшава запланувала звернутися до Єврокомісії з пропозицією повної блокади на імпорт будь-якої агропродукції з Росії та Білорусі до Євросоюзу.

Глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з рф, інформує Reuters. Минулими тижнями Польщу охопили протести, коли фермери протестували проти екологічних норм Європейського Союзу та, як вони кажуть, нечесної конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит ​​на імпорт у 2022 році. Однак Туск заявив, що саме сільськогосподарська продукція з Росії та Білорусі спричиняє спотворення ринку.

Європейський Союз закуповує масивні обсяги зерна з Росії, країни-агресора, тим часом у Польщі спостерігаються акти вандалізму проти української агропродукції, повідомив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка в етері телемарафону.

Маргарита Юзяк
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також