Новини / Політика     29 травня 2022 13:29

На початку червня Україна зможе експортувати продукцію до Великої Британії без мит

Нульові митні ставки дозволять українським експортерам збільшити обсяг вивозу продукції

Міністерство економіки України очікує, що з початку червня почнуть діяти нульові ставки на експорт українських товарів до Великобританії.
Про це йдеться в повідомленні у Facebook першої віцепрем’єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко.

Після зустрічі з держсекретарем з питань міжнародної торгівлі Великобританії Енн-Марі Тревельян, міністерка заявила:

“Ми обговорили близьку перспективу лібералізації торгівлі між нашими країнами. В першу чергу, йдеться про такі товари, як борошно, зерно, молочна продукція, м’ясо птиці та напівфабрикати, мед, кукурудзу, цукор. В результаті залучимо до країни додаткові обсяги валютної виручки, що позитивно вплине на макрофінансову стабільність в державі.”

Свириденко наголосила, що Україна може очікувати прогрес у товарообігу навіть попри війну:

“Сподіваємося на подальшу співпрацю в стратегічно важливих для України галузях промисловості та сільського господарства. Нам потрібні британські інвестиції для оновлення та перебудови економіки на нових засадах із застосуванням сучасних технологій.”

Читайте також: Представник британського уряду заявив, що Британія поки не планує відправлення військових кораблів до Чорного моря

Додається, що у 2021 році  прямі інвестиції Великобританії в Україну сягнули 3 млрд доларів. З них значна частина надійшла саме до промисловості. Тож в найближчому майбутньому Україна сподівається відновити та розвинути інвестиційну складову співпраці з Британією.

Нагадаємо, Україна та Велика Британія юридично закріпили скасування ввізних мит і тарифних квот у двосторонній торгівлі, підписавши відповідну угоду.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також