Новини / Рослинництво     28 січня 2019 13:51

На охорону й відтворення лісів у 2019 році держава виділить 365 млн гривень

Головними досягненнями в розвитку лісової галузі в Україні вважають збереження державної власності на ліси, зменшення земельного податку на ліси з 5 до 0,1% і збільшення фінансової підтримки галузі.

Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Наразі призупинено розроблену Стратегію розвитку лісового господарства, яка передбачала концесію лісів і створення однієї лісової компанії. Держагентство лісових ресурсів України спільно з НУБіП зробили висновок, що ця стратегія не відповідає інтересам України.

За словами Володимира Бондара, заступника голови ДАЛРУ, вдалося відстояти державну власність на ліси.

ЧитайтеНовий стандарт на пшеницю: чого чекати фермерам

У 2019 р. уперше за три роки отримано фінансування лісів Півдня і суттєво зменшено податкове навантаження (з 5 до 0,1%). На охорону й відтворення лісів держава цього року виділяє 365 млн грн.

У держбюджеті наразі створено спеціальний фонд, до якого зараховуватимуть 26% ренти за спеціальне використання лісових ресурсів (за заготівлю деревини). Очікують, що у 2019 р. ці кошти становитимуть близько 300 млн грн і їх використають на ведення лісового й мисливського господарства, охорону і захист лісів.

Landlord раніше повідомляв про те, що у рамках врегулювання торгового спору про заборону експорту лісу Євросоюз офіційно запропонував Україні розпочати двосторонні консультації, передбачені Угодою про Асоціацію Україна – ЄС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також