Новини / Елеватори     11 жовтня 2021 17:03

На Ніжинському елеваторі встановлять найпотужніший в Україні теплогенератор на твердому паливі

На Ніжинському елеваторі встановлять український теплогенератор потужністю 16 МВт, аналогів якому в країні немає

Grain Alliance хоче перевести п’яту зерносушарку на альтернативне паливо. На Ніжинському елеваторі встановлять український теплогенератор потужністю 16 МВт. Про це повідомив віце-президент і комерційний директор Grain Alliance Таїр Мусаєв.

За його словами, це буде найбільший немодульний генератор, який працює на твердому паливі без теплообмінника. Крім того, таке обладнання – рекордсмен по потужності в Україні. Зазвичай такі великі теплогенератори на 16 МВт – модульні і складаються з котлів по 8 або по 4 МВт.

“Ми робили дослідження за допомогою іноземних консультантів і прийшли до висновку, що крім України в світі немає виробників теплогенераторів без теплообмінника для зернових великих потужностей. Тому можна пишатися українським виробником. У світі виробляють більш дрібні генератори, або не для зернових, або ж з теплообмінниками. І те, і інше, і третє означає менше ККД або більший ризик при налаштуванні”, – розповів керівник.

Таїр Мусаєв каже, що компанія перевела на тверде паливо всі свої зерносушарки, де це було можливо.

“Ще три роки тому при тому ж обсязі кукурудзи ми споживали близько 3 млн кубів газу в рік. Зараз велика кількість теплогенераторів дасть можливість витрачати менше мільйона кубів газу. Звичайно, це залежить від погоди і вологості кукурудзи, але ми розраховуємо, що відносно попередніх років це буде вже не таке значне споживання газу”, – вважає  Мусаєв.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що KMZ Industries запускає в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.

Джерело: Еlevatorist

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також