Новини    10 травня 2023 20:44

На Львівщині кількість сімейних ферм збільшилась на третину

Ця цифра тільки за перші 4 місяці 2023 року зросла на 30%

Львівщина укріплює статус регіону-лідера за кількістю та темпами трансформації особистих селянських господарств в сімейні ферми (СФГ). Станом на 1 травня 2023 року у Львівській області було зареєстровано 127 СФГ різних напрямів діяльності, повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ця цифра тільки за перші 4 місяці 2023 року зросла на 30%.

Спеціалізація зареєстрованих сімейних ферм наступна:

  • 54% господарств займаються рослинництвом, включаючи садівництво та овочівництво;
  • 46%  займаються тваринництвом, зокрема утриманням молочних корів.

Загальна кількість корів в СФГ становить близько 930 голів, що складає менш ніж 2% в загальній кількості корів  що утримуються в господарствах населення.  Але саме цей невеличкий сегмент демонструє суттєві темпи приросту. На тлі спаду поголів’я корів в господарствах населення, у СФГ цей показник за 4 роки збільшився в 4,5 раза.

Такому зростанню кількості СФГ в області сприяє системний підхід до фінансової підтримки цих суб’єктів господарювання на державному, обласному рівнях, а також з боку проектів МТД. Ще до повномасштабного вторгнення на державному рівні було впроваджене відшкодування ЄСВ для СФГ. Під час повномасштабного вторгнення  сімейні фермерські господарства Львівщини мали можливість отримати подвійну дотацію на наявне поголів’я корів  — через ДАР та Комплексну програму підтримки сільгоспвиробників Львівської області.

Нині Львівщина — єдина область, яка  і надалі буде надавати дотації на приріст поголів’я корів з обласного бюджету. Дотації на наявне поголів’я також будуть надаватись через ДАР.

Програми фінансової підтримки залишаються головним стимулом для реєстрації нових сімейних ферм та нарощування поголів’я корів в комерційному секторі.

Нагадаємо, 49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

ПП “Євросем” у 2023 році планує поставити комбікормовий завод потужністю 60-80 тонн кормів на добу.

Сільськогосподарське підприємство “Промінь” з Миколаївської області планує зведення нового свинокомплексу, який відповідатиме найсучаснішим вимогам утримання поголів’я.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...