Новини / Фінанси     13 травня 2019 08:06

На Кубі обмежили купівлю продуктів харчування. У країні нестача рису, квасолі, яєць

Кубинський уряд ввів обмеження на купівлю деяких харчових продуктів з метою «справедливого і розумного» розподілу дефіцитних видів продовольства серед населення. У нестачі продуктів влада Куби звинувачує США.

Про це повідомляє DW.

До переліку харчових продуктів, на які запроваджено обмеження, внесено рис, квасолю, курятину, яйця. Попри заяви Міністерства торгівлі, що норми продажу олії будуть збережені у звичайному обсязі, в магазинах олію вже зараз продають по одній пляшці.

Читайте: В Україні вже померло 40% власників паїв. Відкладати ринок землі далі нема куди – Володимир Фантух

Близько 2/3 необхідного країні продовольства Куба ввозить із-за кордону. Сумарна вартість імпорту становить майже $2 млрд на рік. Брак деяких продуктів харчування існує в країні вже протягом багатьох років. За останні місяці збільшився дефіцит таких продуктів, як м’ясо птиці, борошно, що спричинило великі черги в магазинах.

Уряд Куби заявляє, що в нестачі продовольства та фінансовій кризі в країні винен Вашингтон, який посилив проти Куби торговельне ембарго. Проте економісти вважають, що кризову ситуацію спричинили слабке власне виробництво та залежність країни від Венесуели, на яку США зараз також наклало санкції. Дональд Трамп вимагає від Куби припинити підтримку Венесуели.

Запроваджені обмеження негативно вплинуть на власників невеликих приватних магазинів, які не мають доступу до оптового ринку і закуповують продукти в державних магазинах, – відзначає видання.

Landlord раніше повідомляв про те, що понад 670 млн людей у світі страждають на ожиріння. ФАО піднімає питання якості продуктів харчування.

Читайте також