Новини / Логістика     15 липня 2022 18:38

На кордоні з Угорщиною збільшиться кількість пунктів пропуску для експорту зерна

Міністр сільського господарства Угорщини Івштан Надя наголосив, що створення пропускних пунктів це глобальний інтерес, а не тільки європейський

Україна спільно з Угорщиною формує звернення до Євросоюзу щодо збільшення кількості та пропускної спроможності пунктів експорту  на українсько-угорському кордоні.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства політики та продовольства.

Міністр сільського господарства Угорщини Івштан Надя 14 липня зустрівся з українським колегою Миколою Сольським для обговорення даного питання.

“Колишні транзитні коридори вели через Чорне море. Сухопутні коридори мають дуже малу пропускну спроможність. Ми спільно звертатимемось до ЄС, щоб ми могли розвивати пропускну спроможність як з української, так і з угорської сторони. Ми стурбовані, яким буде продовольче забезпечення світу внаслідок війни. (…) Ми зацікавлені, щоб рух товарів пришвидшився. Це не тільки угорський, український чи європейський інтерес. Це глобальний інтерес”, — зазначив угорський міністр.

Сольський додав, що наразі Україні потрібно експортувати 18 млн тонн тогорічного врожаю. Окрім того, зараз триває збір пшениці та невдовзі фермери збиратимуть ріпак.

“Для нас дуже важливо збільшити логістичні шляхи через Угорщину в Європу, розвивати інфраструктуру, яка пов’язана з вивезенням українського зерна, також задовольнити інтереси українського та угорського бізнесу щодо спільних проєктів. Ми співпрацювали з країнами, які мають транзит до моря, як-от Польща та Румунія. Словаччина та Угорщина — це логістичні коридори на європейський ринок. Ці шляхи не були розвинуті, бо ми торгували через море”, — зауважив Микола Сольський.

Український міністр наголосив, що Україні необхідно розширювати нові експортні напрямки в Європейський Союз. Також потрібно визначити ділянки на кордоні та забезпечити автотранспортні можливості.

“Угорщина посідає конструктивну позицію, постачання вже тривають. У нас кількість пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною менша, ніж із Румунією чи Польщею, тому ми плануємо збільшити її та вже працюємо над цим”, — додав він.

Нагадаємо, Німеччина дозволила українцям перевезення на бездозвільній основі.

Раніше 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також