Новини    10 жовтня 2021 19:15

На Хмельниччині свиноферма забруднює річку стічними водами

Господарство може справляти шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря

Державні інспектори виявили на свинокомплексі ФГ “Кобудь” самовільний скид стічних вод з ознаками сечі в річку Случ без дозволу на спеціальне водокористування та за відсутності нормативів граничнодопустимих скидів забруднювальних речовин.

Встановлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства. Зокрема, підприємство з березня 2017 року по квітень 2018 року здійснювало забір підземних вод для питних, санітарно-гігієнічних та виробничих потреб без дозволу на спеціальне водокористування, а облік забору води зі свердловини взагалі не здійснювався впродовж останніх п’яти років.

Зазначається, що ФГ “Кобудь” як об’єкт, який може справляти шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, з 26 березня по 13 червня 2019 року здійснювало викиди речовин-забруднювачів в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без дозволу на викиди та з порушенням порядку здійснення викидів в атмосферне повітря.

У сфері поводження з відходами інспекторами також виявили порушення:

  • не ведеться облік відходів,
  • порушено правила за операціями поводження з відходами,
  • не здійснюються заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів.

Стверджується, що найгірше, що виявили держінспектори, – це самовільний скид стічних вод з ознаками сечі в річку Случ без дозволу на спеціальне водокористування та за відсутності нормативів граничнодопустимих скидів занечищувальних речовин. Увесь гній свинокомплексу потрапляє у відстійники, а далі — у лагуни, в яких накопичується та сама сеча та, формуючи поверхневий стік потрапляє, до річки.

Довідка. Фермерське господарство “Кобудь” здійснює свою діяльність з вирощування свиней на території Старокостянтинівської міської тергромади неподалік с. Берегелі.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що на Рівненщині через податкові борги агрокомпанії не дозволили зібрати врожай.

Джерело: Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...