Новини    05 вересня 2023 19:57

На Харківщині судитимуть нотаріуса, що “допоміг” привласнити агропідприємство: збитки становлять 5 млн грн

Приватний нотаріус здійснив посвідчення довіреності, відповідно до якої власник фермерського господарства нібито уповноважив іншу особу бути його представником

Київською окружною прокуратурою м. Харкова затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно приватного нотаріуса за фактами зловживання своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило потерпілому тяжкі наслідки, та видачі завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 366 КК України),  повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У жовтні 2022 року приватний нотаріус здійснив посвідчення довіреності, відповідно до якої власник фермерського господарства нібито уповноважив іншу особу бути його представником.

Насправді ж власник агропідприємства і гадки про це не мав — відповідних документів він не підписував та не міг бути присутнім при цьому, знаходячись у зоні ведення активних бойових дій на території Харківської області.

Крім того, обвинувачений не був включений до переліку нотаріусів, які працюють під час дії воєнного стану, а тому взагалі не мав права вчиняти нотаріальні дії.

Діючи всупереч вимогам законодавства, нотаріус зареєстрував зазначену довіреність. Цим він допоміг зловмисникам — діючи на підставі довіреності, вони здійснили зміну засновника та кінцевого бенефіціарного власника фермерського господарства.

У результаті потерпілий втратив частку у статутному капіталі підприємства на суму 5 млн грн.

Завдяки вжитим прокуратурою заходам, під час досудового розслідування на підставі рішення Міністерства юстиції незаконні реєстраційні дії нотаріуса скасовано та поновлено порушені права дійсного власника.

Зауважується, що наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

Нагадаємо, найближчим часом в Україні запустять проєкт “Реєстр рейдерів”. До нього вноситимуть працівників прокуратури, поліції, інших уповноважених державою осіб, які беруть участь у рейдерських атаках на бізнес, заявила ініціативна група маніфесту на захист 42 статті Конституції, опублікованого 28 червня. Адмініструвати реєстр буде ГО “Маніфест 42” на чолі з Сергієм Позняком, головою Асоціації підприємців ветеранів АТО.

16 травня у другому читанні ВРУ ухвалила законопроєкт розроблений для протидії рейдерству.

Україна підтримала законопроєкт про націоналізацію російського майна.

Раніше Landlord повідомляв, в Україні був підтриманий законопроєкт про дерегуляцію ведення бізнесу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...