Новини    27 лютого 2024 11:18

На Kernel ще два міноритарії подають позови


20 лютого 2024 року компанія Kernel Holding S.A. отримала дві судові повістки від групи, що складається з восьми акціонерів. Ця група разом володіє 1,21 мільйоном акцій, що становить 0,4% від загальної кількості акцій компанії. Інформація про це міститься у повідомленні компанії, яке було оприлюднено на Варшавській фондовій біржі.

Перша повістка стосується тимчасового призупинення дій, прийнятих радою директорів компанії 21 серпня 2023 року (щодо початку процедури розміщення акцій) та 1 вересня 2023 року (щодо збільшення акціонерного капіталу після розміщення акцій). У повідомленні зазначено, що позивачі прагнуть також призупинити всі дії, які були здійснені компанією після збільшення капіталу, зокрема припинити всі права голосу, пов’язані з акціями, які були придбані після цього. Перша нарада за цим питанням запланована на 18 березня 2024 року.

Друга повістка вимагає скасування рішень ради директорів, ухвалених 21 серпня та 1 вересня 2023 року. Або альтернативним рішенням позивачі вимагають компенсації збитків від Namsen Limited.

Крім того, компанія Kernel зазначила, що після отримання повістки в жовтні 2023 року, позов було подано до Окружного суду в Люксембурзі в січні 2024 року. Наразі компанія знаходиться в процесі підготовки письмових матеріалів, кінцевий термін подання яких буде визначено судом. Судовий процес стосується тих самих акціонерів, які оскаржують дії компанії та звернулися до окружного суду в Люксембурзі. Позивачі прагнуть визнати, що директори компанії на засіданні ради директорів 13 квітня 2023 року діяли відповідно до інтересів компанії, були конфліктними та не мали необхідних повноважень. Також вони прагнуть, щоб суд визнав недійсними всі рішення, прийняті під час цього засідання ради директорів, включаючи рішення про виключення компанії з Варшавської фондової біржі.

Новини за темою:  Миколаївщина увійшла до п'ятірки лідерів за кількістю проєктів у системі DREAM

Читайте також: Kernel заперечив висновки Варшавської фондової біржі про порушення прав міноритаріїв

Водночас Kernel оголосив про проведення позачергових зборів акціонерів 21 березня 2024 року з метою зменшення статутного капіталу на суму $174,3 тис. з поточних $7,92 млн, що становить понад 300 млн акцій, за рахунок анулювання 6,6 млн акцій, які належать «Етреком Інвестментс Лімітед», дочірньому підприємству компанії.

Щодо інформації про компанію: перед війною Kernel був найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії, провідним виробником та постачальником сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикальна інтеграція структури компанії базується на тісно пов’язаних бізнес-сегментах: виробництві, експорті та внутрішніх продажах соняшникової олії; високотехнологічному рослинництві; експорті зернових культур; наданні послуг зі зберігання та перевалці зерна на елеваторах та портових терміналах.

Додамо, незалежний комітет з корпоративного управління Варшавської фондової біржі (WSE) вважає, що емісія акцій Kernel Holding SA у серпні 2023 року була проведена на користь окремих акціонерів, порушуючи при цьому права інших акціонерів компанії.

У березні 2023 року найбільший акціонер Kernel Holding, компанія Namsen Limited, висунула пропозицію про розгляд питання делістингу та викупу акцій в інших акціонерів. Namsen володіла 41,29% голосуючих акцій Kernel і вважала, що вихід на біржу у 2007 році не призвів до очікуваних вигод для агрохолдингу.

Після цього Kernel провів розміщення 216 млн акцій компанії за ціною значно нижче ринкової, що призвело до збільшення частки Namsen до 93,67% голосуючих акцій.

Комітет з корпоративного управління WSE визнав, що Kernel порушив правила біржі, надаючи переважне право підписки на нові акції обраним акціонерам. Це допускається лише у виняткових випадках за умови раціональної, економічно обґрунтованої та термінової необхідності залучення капіталу, але такі умови, за висновком комітету, не виконалися.

Новини за темою:  Українські автокрани KMZ тепер на 15% дешевші завдяки держпідтримці: як отримати компенсацію

Комітет вважає, що емісія акцій використовувалася конкретним акціонером і суперечила концепції публічної компанії, що є спільністю інтересів всіх власників.

Нагадаємо, десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році. Серед них у ТОП-3 агрохолдинг Кернел.

Компанія Kernel за 3 місяці 2024 фінансового року отримала $30,9 млн чистого збитку проти $161,6 млн прибутку за аналогічний період минулого року.

Kernel Holding S.A. не буде виплачувати дивіденди за 2023 фінансовий рік, що закінчився 30 червня 2023 року. Відповідне рішення було ухвалено під час зборів акціонерів.

Компанія Kernel планує запустити “Старокостянтинівський олійноекстракційний завод” уже наприкінці цього сезону, щоб у новому маркетинговому році вийти на повні потужності.

Нова Пошта, Kernel та Епіцентр відзначаються як провідні серед приватних компаній в Україні, які надали найбільший обсяг військової та гуманітарної допомоги з моменту початку повномасштабного вторгнення. Цю інформацію опублікувало видання NV Бізнес на основі даних, наданих понад півсотнею українських компаній.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...