Новини / Рейдерство     16 лютого 2022 08:33

На Чернігівщині посадовці ФДМУ незаконно продали майно хлібокомбінату

У результаті таких дій 33 будівлі і споруди комбінату загальною площею майже 26 тис. м² були продані усього за 6,5 млн грн

На Чернігівщині судитимуть двох посадовців Фонду державного майна України та оцінювача за незаконний продаж майна хлібокомбінату ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів». Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

«За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника Головного управління ДФС в Чернігівській області та заступника начальника управління Фонду державного майна України за вчинення службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України), а також відносно приватного оцінювача за зловживання повноваженнями та службове підроблення (ч. 3 ст. 365−2, ч. 2 ст. 366 КК України)», — йдеться в повідомленні.

Слідством встановлено, що посадовець фіскальної служби Чернігівщини з порушенням вимог законодавства наклав податкову заставу і прийняв рішення про реалізацію нерухомого майна ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» за заниженою вартістю. При цьому держпідприємство належить до об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації і мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави.

«Директор приватного товариства — суб’єкт оціночної діяльності склав звіт про оцінку цілісного майнового комплексу державного підприємства, в якому істотно занизив вартість нерухомості, а заступник начальника управління Фонду держмайна видав рецензію про достовірність цієї оцінки. В результаті таких дій 33 будівлі та споруди комбінату загальною площею майже 26 тис. м² були продані усього за 6,5 млн грн. Внаслідок незаконної реалізації нерухомого майна державним інтересам завдано понад 27 млн грн збитків», — йдеться в повідомленні.

За позовом прокуратури господарський райсуд Чернігівської області своїм рішенням скасував результати цільового аукціону, проведеного за дорученням службових осіб ГУ ДФС в Чернігівській області, і незаконно реалізоване майно хлібокомбінату повернуто державі.

Раніше Landlord повідомляв, що на Львівщині на лікеро-горілчаному заводі обіг необлікованого алкоголю щомісяця сягав мільйон гривень.

Читайте також