Новини / ФОТО / Технології     10 грудня 2020 17:53

Михайло Журба: Ми переконалися в ефективності біологічних препаратів

Заступник керівника науково-дослідного відділу Kernel розповів про випробування біодеструкторів та біологічного препарату Поліміксобактерин

У 2018–2019 роках у науково-дослідному центрі Kernel були закладені польові дослідження щодо вивчення реальної ефективності біологічних деструкторів як українських, так і зарубіжних виробників. Про це Михайло Журба розповів під час конференції PRO100 AGRO 2020.

«Ми перевіряли інтенсивність впливу біологічних деструкторів на прикладі дрібноділянкових дослідів із лляною тканиною та штучним внесенням стерні кукурудзи. Очевидні позитивні результати ми помітили вже після першого місяця випробувань. У першому випадку інтенсивність деструкції була вищою на 25%, у другому — 5% у порівнянні з контролем. Після двох місяців випробувань різниця ступеня деструкції на лляній тканині становила 35%, у другому
випадку — 12–15% у порівнянні з контролем», — зазначив Михайло Журба.

Фахівець Kernel переконаний, що у багаторічних стаціонарних дослідах, закладених компанією в різних ґрунтово-кліматичних умовах, можна буде отримати максимально об’єктивні результати щодо ролі біодеструкторів у процесах трансформації органічної речовини ґрунту, покращення його структури. Вже за наявними спостереженнями, використання біологічних препаратів істотно активізує мікробіологічні процеси у ґрунті, збільшується чисельність корисних ґрунтових мікроорганізмів, покращується фітосанітарний стан. Також зріс відсоток лабільного вуглецю в порівнянні з варіантами без внесення біодеструкторів, що свідчить про перевагу процесів гуміфікації над процесами дегуміфікації. Це дуже важливо як з агротехнологічної точки зору, так і з точки зору підтримання та збереження родючості ґрунтового покриву за використання інтенсивних технологій вирощування.

«Гарні результати за різних умов досліджень показав мікробіологічний препарат Поліміксобактерин. Так, кукурудза в умовах вирощування у закритому ґрунті показала приріст врожайності в середньому на 5–6 ц/га в порівнянні з контролем. У свою чергу прибавка у польових виробничих дослідах у середньому становила 2,5–3,5 ц/га. Поліміксобактерин можна використовувати як для обробки насіння, так і для внесення у рядок разом із добривами та фоліарно», — розповів Михайло Журба.

Заступник керівника науково-дослідного відділу Kernel наголосив на тому, що наукові дослідження в компанії істотно активізувалися завдяки створенню унікальної мікробіологічної лабораторії, в якій проводяться дослідження по декількох напрямках. Це подальше вивчення біодеструкторів, біостимуляторів та фосформобілізаторів, а також вивчення мікоризних біопрепаратів.

Читайте: Аркадій Лунгул: Найвищу ефективність забезпечують стартові РКД

Читайте також