Новини / Фінанси     26 квітня 2022 18:19

МВФ створив спеціальний рахунок для надання Україні допомоги в розмірі $5 млрд. щомісяця – Денис Шмигаль

Кошти донорів необхідні для покриття потреб державного бюджету України по соціальних видатках і виплатах за гуманітарними потребами

Міжнародний валютний фонд створив спеціальний адміністративний рахунок для допомоги Україні.  Про це заявив під час телемарафону UAразом прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами  заявив, що МВФ та Світовий банк погодилися з тим, що Україні потрібно близько $5 млрд. щомісяця.

«Нам вдалося домовитися про $4,8 млрд. підтримки: і грантової, і кредитної. Також МВФ створив спеціальний адміністративний рахунок, через який усі наші партнери надаватимуть допомогу. Ми говоримо про $5 млрд. щомісячно — необхідність такої суми підтверджена і МВФ, і Світовим банком. Це кошти, яких потребує бюджет України, щоб виконати всі наші соціальні та гуманітарні зобов’язання», – наголосив Денис Шмигаль.

Читайте такожВелика Британія скасувала мита на всі товари з України

Крім того, прем’єр-міністр підкреслив, що були досягнуті всі основні цілі візиту української урядової делегації до США: ключовими були отримання фінансової підтримки, а також домовленість щодо підтримки озброєнням та технологіями.

«Переконаний, що підтримка Сполучених Штатів, як і всієї світової спільноти, дасть нам можливість перемогти окупанта. Ми не одні в цій війні, за нами стоїть весь цивілізований світ», – зазначив Денис Шмигаль.

Керівник уряду також розповів, що наразі що кожен — від Президента США до міністрів і керівників фінансових установ — надзвичайно глибоко розуміє українські питання й нашу проблематику в умовах повномасштабної війни.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Латвія допоможе Україні з експортом зернових через латвійські порти

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також