Новини / Ринок землі     30 жовтня 2018 14:03

Мораторій на продаж земель с/г призначення сприяє рейдерству – експерт


Наслідком заборони на продаж землі с/г призначення є тіньовий ринок в сільському господарстві. Таку думку висловив директор проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносин в Україні» Денис Нізалов, передає Уніан.

«Для ринку сільськогосподарських земель тіньовий ринок – це дуже поширене явище, яке призводить до рейдерських захоплень і є джерелом корупції. І фактично тіньовий ринок – це фактор ризику для інвесторів і уповільнює інвестиції в сільськогосподарський сектор», – сказав експерт.

За його словами, мораторій та земельна реформа стосується прав на приватну власність близько 7 мільйонів осіб, які в ході приватизації отримали землю у приватну власність.

Також, на думку експерта, скасування мораторію на продаж землі сприятиме щорічному зростанню валового внутрішнього продукту (ВВП) України на 1-1,5%.

«Держава недоотримує також результати економічного розвитку, які могли б бути за умови зняття такого обмеження. За різними оцінками, зняття мораторію та впровадження вільного ринку землі за рахунок підвищення продуктивності та залучення інвестицій могли б додатково принести 1-1,5% ВВП на рік. Це більший ефект, ніж залучення іноземних кредитів від міжнародних організацій. Ми маємо власні ресурси, щоб прискорити економічне зростання», – підкреслив він.

За словами експерта, територіальні громади також недоотримують орендну плату і податки за комунальні землі.

«Якщо земля недооцінена, громади недоотримують надходження до бюджету і не мають достатньо коштів для підтримки соціальної галузі на селі», – сказав він. Разом з тим, найзначніший ефект відкриття ринку землі вчинило би на економічний розвиток країни.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!