Місцями дощ і мокрий сніг: якою буде погода в Україні 27 листопада

В Україні у середу, 27 листопада, очікується хмарна погода. В деяких регіонах очікують сніг і дощ.
Прогноз погоди в Україні
“У західних, північних та Вінницькій областях місцями на дорогах утвориться ожеледиця. У південній частині країни вночі та вранці можливі тумани. Вітер буде змінних напрямків зі швидкістю 3-8 м/секунду. Температура повітря вночі коливатиметься від 3 до 8 градусів морозу. У західних та південно-східних регіонах очікується близько 0°. Вдень температура становитиме від 2° морозу до 3° тепла, а у західних областях, на Одещині та в Криму – до 7° тепла”, – повідомили в Укргідрометцентрі.
Народні прикмети й традиції на 27 листопада
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: дим стелиться донизу — йде потепління, піднімається вгору — до морозів;
- ліс шумить — чекайте на відлигу;
- голосно цвірінькають горобці — буде потепління;
- корови сопуть та пирхають — до холодної погоди.
Наші пращури вірили, що цей день особливий в календарі. Тому чекали на доленосну зустріч з важливою людиною.
27 листопада в Україні та світі
27 листопада в Україні святкують День заснування Національної Академії Наук (НАНУ). Ця дата символізує важливий етап у розвитку української науки, адже саме цього дня 1918 року було засновано Українську академію наук (УАН), яка стала попередницею сучасної НАНУ. Академію було створено за ініціативою гетьмана Павла Скоропадського під час Української Держави. Її першим президентом став видатний учений Володимир Вернадський, який зробив великий внесок у розвиток геохімії, біогеохімії та філософії науки. УАН мала стати науковим осередком для розвитку природничих і гуманітарних наук в Україні, сприяти інтеграції української науки у світовий контекст і підтримувати національне відродження.
У радянський період академія отримала назву Академії наук Української РСР, її структура та напрямки роботи значно розширилися. Після проголошення незалежності України в 1991 році академія набула сучасної назви – Національна академія наук України. НАНУ стала провідною установою в багатьох галузях науки, включаючи інформаційні технології, фізику, біологію, хімію, а також соціально-гуманітарні науки.
Також 27 листопада День шпильок і голок. Цей незвичайний день має цікаве походження та різні інтерпретації, пов’язані як із мистецтвом, так і з повсякденним життям. День шпильок і голок виник у США і спочатку мав стосунок до театрального мюзиклу “Pins and Needles”, який був створений і поставлений 1937 року в Нью-Йорку. Ця вистава, що висвітлювала соціальні та політичні проблеми того часу, мала великий успіх і залишила слід в історії мистецтва. Вона була пов’язана із профспілковим рухом, адже учасниками вистави були працівники текстильної промисловості.
А ще 27 листопада День захисту черепах. Це міжнародна ініціатива, покликана привернути увагу до охорони черепах і збереження їхнього природного середовища існування.