Новини / Овочівництво     03 травня 2022 17:49

Мінветеранів підготувало пілотний агропроєкт для ветеранів-підприємців

Передбачена релокація підприємств із зони бойових дій і надання матеріальної допомоги. У якості можливої бізнес-моделі пропонується розвиток тепличного господарства

Міністерство у справах ветеранів України розробило експериментальний проект із залучення ветеранів та членів їхніх родин до підприємницької діяльності у сфері аграрного виробництва. Він був презентований в напрямку «Ветеранські підприємницькі ініціативи» під час онлайн зустрічі міністра Юлії Лапутіної та команди Мінветеранів з представниками Світового конгресу українців.

Через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України багато ветеранів-підприємців призупинили свою діяльність, також чимало виробничих потужностей їхніх підприємств втрачено на територіях активних бойових дій.

Програма адаптації передбачає підтримку розвитку ветеранського підприємництва на державному рівні на 3 етапах: під час воєнного часу, після перемоги та на етапі економічного розвитку. Це допомога з релокалізацією ветеранських підприємств із зони активних бойових дій, надання матеріальної і технічної підтримки відновлення виробничих потужностей та обігових коштів, участь у грантових програмах з фокусом на ветерана-підприємця, а також різні програми дорадництва та менторства.

У якості пілотної бізнес-моделі розроблений проект сезонного тепличного виробництва: розміщення на 2 га землі до 10 тепличних споруд (по 20 соток на кожну теплицю). Це дасть можливість ветеранам, які вже отримали земельні ділянки, вирощування високомаржинальні культури – квіти, ягоди, овочі, зелень, органіку, або культури, які не притаманні регіону. Також проєктом передбачено застосування новітніх технологій – для більшої врожайності та скорочення витрат.

Читайте такожВ Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Орієнтовна вартість однієї теплиці – понад 5 000 євро, термін окупності може становити від 1 до 6 років в залежності від складності проєкту.

«Наразі Мінветеранів спрямовує всі зусилля на підтримку ветеранів та їхніх сімей, в тому числі й підтримку ветеранського підприємництва, його адаптацію до умов воєнного часу. Так, при міністерстві вже повноцінно запрацював Український ветеранський фонд. На період дії воєнного стану Фонд відпрацював нові алгоритми роботи, активно займається залученням коштів, зокрема, міжнародної технічної і міжнародної донорської допомоги для реалізації проєктів із ветеранського підприємництва», – наголосила Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, що УКАБ закликає владу провести лібералізацію законодавства в частині обігу пального на час війни.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також