Новини / Тваринництво     23 квітня 2020 09:54

Мінус 300 тис. поголів’я: у Запоріжжі через масовий мор курей зупинилася птахофабрика

На птахофабриці "Зарічна" в Гуляйполі, що на Запоріжжі, через масовий мор курей довелося зупинити виробництво. За 40-річну історію функціонування підприємства це перший подібний випадок.

На птахофабриці вже позбулися існуючого поголів’я, а це близько 300 тисяч курей. До мору їхня кількість сягала майже пів мільйона.

Причину масового мору птахів досі не встановлено, однак на фабриці запевняють, що інфекційні захворювання на кшталт хвороби Ньюкасла, відношення не мають.

Керівництво птахівниці припускає, що мор стався через можливе отруєння невідомою речовиною або передозування лікувальними препаратами, які давали птахам замість заборонених антибіотиків.

Читайте: Чому не потрібно скуповувати гречку? Митниця відкрила дані й зламала стереотип

Також серед можливих причин не виключається й халатність робітників.

“Зарічна” зупинилася уперше з початку запуску в 1976 році. Був проведений аналіз роботи. Виробництво буде перезапущено з урахуванням виявлених недоліків. Зокрема, удосконалена та осучаснена система зберігання кормів та годівлі птиці.

Окрім того, навколо підприємства подумують створити буферну зону, аби не допустити зараження птахів.

“Ситуація змусила нас зупинитися та проаналізувати роботу й подальші можливості. Зрозуміли – потрібні зміни”, – зазначив директор птахофабрики Юрій Сегеда.

Джерело: Гуляйполе.city

Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-ринок для фермерів. Landlord розповідав про переваги нової платформи.

Читайте також