Новини / Фінанси     22 квітня 2020 15:13

Чому не потрібно скуповувати гречку? Митниця відкрила дані й зламала стереотип

Митниця відкрила дані щодо імпортно-експортних операцій — відтепер кожен охочий може переглянути статистику ввезення чи вивезення з України конкретного товару.

Минулого тижня Митниця відкрила статистичні дані по товарообігу з Україною до 4-го знаку Українського класифікатора зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). Іншими словами, ще минулого тижня гречку доводилось шукати серед проса та інших зернових культур без можливості виокремлення. Відсьогодні імпорт чи експорт конкретного товару легко відстежити до 10-го знаку УКТ ЗЕД.

Гречки в першому кварталі 2020 року Україна імпортувала на 115 мільйонів гривень (4,6 млн дол.), а це у 6,5 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому експорт гречки суттєво зменшився, з чого можна зробити висновок, що її вистачить на всіх.

Читайте: Як агровиробнику правильно скористатися перевагами форвардних програм – Людмила Мулик

На оновленому порталі ви тепер можете:

  • шукати дані по товарам до 10-го знаку УКТ ЗЕД;
  • аналізувати дані за 2017 — І квартал 2020 рр.: імпорт, експорт, сальдо, оподаткований імпорт, надходження від Митниці, податкове навантаження на одиницю обраної валюти тощо (додали 2017 рік);
  • досліджувати дані у 2 валютах: гривні та доларах США (додали UAH);
  • легше користуватися англомовною версією порталу (оновили перемикач мов).

Окрім того, внесли низку технічних правок.

Найближчим часом додадуть кількісні показники, такі як вага, довжина, об’єм тощо. На прикладі гречки: її імпорт можна буде відстежувати ще й в кілограмах/тоннах.

Джерело: Facebook

Нагадаємо,  про те як агровиробнику правильно скористатися перевагами форвардних програм у розмові з керівником зерно-торгового відділу компанії «Ерідон» Людмилою Мулик.

Читайте також