Новини / Ринок землі     14 листопада 2019 09:56

Мінімальна ціна: $2-3 тис. за гектар: поправки від фракції «ЄС» до законопроєкту про ринок землі

Фракція «Європейська Солідарність» заявила про підтримку законопроєкту про ринок землі. Але до другого читання в Раді пропонує поправки з метою захисту інтересів сільгоспвиробників.

Про позицію щодо законопроєкту про ринок землі повідомила пресслужба «Європейської Солідарності».

У оприлюдненій заяви йдеться про те, що «Європейська Солідарність» підтримає законопроєкт про ринок землі у другому читанні за умови врахування поправок, запропонованих фракцією, «Європейська Солідарність.

«Ухвалений у першому читанні проект закону про ринок землі несе в собі суттєві загрози щодо концентрації земельних ресурсів в одних руках, а також тіньового продажу української землі російському капіталу», – говориться у заяві.

Фракція «ЄС» пропонує поправки, які, на думку цієї політсили, спрямовані на захист інтересів українських сільгоспвиробників і національних інтересів держави.

Читайте: Висоцький оголосив ціну на землю

Ось 5 пропозицій від фракції «Європейська Солідарність»:

  1. Захист українців-власників землі. Встановлення мінімальної ціни сільськогосподарської землі – на рівні не нижчому, ніж еквіваленту 2-3 тисячі доларів за гектар (залежно від якості і розташування ділянки).
  2. Захист інтересів громади. Встановлення високого реєстраційного збору з купівлі-продажу землі, який надходитиме саме до бюджету громади.
  3. Захист української землі. Передбачення механізму вилучення землі у власника у разі злочинно недбалого ставлення до неї.
  4. Обмеження можливості концентрації земель в одних руках олігархами та іноземцями.
  5. Запровадження механізму ретельної перевірки походження коштів, за які купується сільськогосподарська земля.

Як повідомляв раніше Landlord, Верховна Рада на засіданні 13 листопада підтримала скасування мораторію на продаж землі в Україні, підтримавши в перщому читанні законопроєкт про ринок землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також