Новини    23 березня 2018 14:44

Мінфін звітує про зниження держборгу до ВВП – інфографіка


Співвідношення сукупного державного і гарантованого державою боргу до валового внутрішнього продукту за 2017 рік знизилося з 80,9% до 71,8%. Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Буца на своїй сторінці у Facebook.

«Маючи фінальну цифру ВВП, ми порахували співвідношення державного і гарантованого боргу до ВВП і бачимо що перший раз з 2011 року цей відсоток зменшився і почав наближатися до “безпечного” значення в 60%. Основна причина – низький рівень дефіциту бюджету і, як наслідок, менша потреба в запозиченнях», – написав він.

За словами заступника міністра, фінальна статистика ВВП за 2017 рік, показала що ріст ВВП перевершив більшість прогнозів і склав 2.5%

«До речі, суттєвий ріст співвідношення боргу до ВВП в 2014 році відбувся в основному дякуючи послідовній політиці фанатів «долару по 8», що призвело до різкої девальвації, коли валютних резервів не вистачило. Теперішня монетарна політика НБУ разом з нашою політикою по зменшенню валютної компоненти державного боргу мінімізує ризики повторення такого сценарію в майбутньому», – додав Юрій Буца.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...