Новини    16 березня 2023 10:07

Мінекономіки хоче, аби торговельні мережі маркували товари від брендів, які працюють на росії


Міністерство економіки України просить бізнес-асоціації та громадські організації розглянути рекомендації торговим мережам щодо надання інформації про товари та компанії, що виробляють та реалізують товари в рф.

Відповідний лист Мінекономіки оприлюднила Американська торгова палата України (ACC).

Згідно з ним, зареєстрована в грудні-2022 на сайті президента петиція з вимогою обов’язкового маркування товарів від брендів, що працюють у росії, набрала понад 30 тис. підписів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Своєю чергою уряд України та інші держави вживають заходів щодо обмеження країни-агресора у фінансовій сфері, інвестиційної та економічної діяльності, зокрема щодо припинення діяльності іноземного бізнесу в рф, зазначається у повідомленні.

На думку міністерства, вихід іноземних компаній із російського ринку може бути забезпечений через обмеження міжнародного законодавства. Водночас регулювання внутрішнього ринку потребує ґрунтовної оцінки ризиків у період воєнного стану, пов’язаних із дефіцитом товарів, втратою робочих місць, відпливом інвестицій, скорочення надходжень до держбюджету.

“Враховуючи викладене, просимо розглянути можливість рекомендувати торговим мережам та іншим підприємствам торгівлі інформувати споживачів про походження товарів та про компанію виробника, що реалізує та виробляє продукцію на території росії”, – зазначено в повідомленні міністерства.

Як повідомлялося, петиція з вимогою обов’язкового маркування товарів від брендів, що працюють у росії, була зареєстрована на сайті президента 29 грудня 2022 року військовослужбовцем ЗСУ та громадським діячем Юрієм Гудименком.

Читайте також: Danone остаточно виходить з російського ринку

Нагадаємо, Опендатабот перевірив реєстр акціонерів в Україні та виявив, що частки у 41 акціонерному товаристві належать власникам з РФ. Лише 9 з цих компаній знаходяться у стані припинення або банкрутства — а решта продовжує працювати на території України. 

Серед компаній, що контролюються громадянами РФ, такі бізнеси, як банк Forward Bank, Укренергоатом, Укргазпром, Втб-банк, Вімм-Білль-Данн Україна, та навіть наукові установи: наприклад, Науково-дослідний і проєктно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування та Український науково-дослідний проєктно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування.

Уряд на засіданні 27 вересня 2022 року ухвалив постанову “Про заборону вивезення товарів з України на митну територію РФ”. Постанова буде діяти до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування РФ недружніх дій проти України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...