Новини    27 грудня 2021 08:45

Мінагрополітики надало держпідтримку аграріям за 10 програмами

Запит аграріїв свідчить про довіру до програм і механізмів розподілу

Протягом 2021 року було надано українським сільгосптоваровиробникам державної підтримки в обсязі 4,6 млрд грн, що складає 100% від передбаченої суми в бюджеті. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Загалом протягом 2021 року було надано підтримку за програмами:

  • розвитку тваринництва та переробки с/г продукції (1,6 млрд грн);
  • розвитку фермерства (120,8 млн грн);
  • компенсації вартості техніки (991,4 млн грн);
  • компенсації вартості кредитів (1,2 млрд грн);
  • розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства (512 млн грн);
  • компенсації втрачених посівів (108 млн грн);
  • розвитку нішевих культур (50 млн грн);
  • розвитку картоплярства (53 млн грн);
  • розвитку зрошення (16,7 млн грн);
  • компенсації ЄСВ (0,6 млн грн).

«Запит аграріїв свідчить про довіру до програм і механізмів розподілу. У 2022 році Мінагрополітики презентує усі напрацювання по розподілу коштів на наступний рік і прозоро на рівні загальнонаціональної дискусії, з комітетом та профільними асоціаціями сформує колегіально програми 2022 року, які потрібні для розвитку малого та середнього товаровиробника в Україні», — заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

За його словами, програми 2022 року акцентовані на підтримку фермерських господарств — 23 грудня уряд прийняв постанову, яка підтримує саме малих фермерів. У них буде можливість залучення безвідсоткових кредитів до мільйона гривень на 10 років для малого фермера.

«Історичним для нас було прийняття законодавства про фонд часткового гарантування кредитів, який запустять вже у 2022 році. Разом із постановою КМУ це потужний інструмент, в якому держава в особі фонду буде виступати з гарантіями, щоби допомогти аграріям в отриманні необхідного фінансування», — коментує міністр.

Крім того, в наступному році акцент держпідтримки буде зміщений на тваринництво, оскільки саме ця галузь вже 30 років має падіння показників, водночас запит агросектору свідчить про готовність аграріїв розвивати цю галузь за умови прогнозованості з боку держави.

Раніше Landlord повідомляв, що держпідтримку збільшать на напрями тваринництва, садівництва та меліорованих земель.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...