Новини    04 березня 2022 11:07

Мінагро видало низку наказів для забезпечення посівної кампанії–2022

Аграрні підприємства та виробники продовольства подаватимуть списки критично важливих працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу

Мінагрополітики ухвалило низку наказів для забезпечення посівної кампанії–2022. Про це повідомив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

1. ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» буде організовувати процес безперебійної реалізації насіння та садивного матеріалу, необхідного для посіву. На час воєнного стану цей процес — без додаткових процедур сертифікації. Для імпортованого насіння достатньо сертифікату країни-виробника.

2. Під час ввезення на територію України насіння Державна служба з питань безпечності харчових продуктів  та захисту споживачів має визнавати іноземну сертифікацію на насіння. 

Окрім того, служба інспектуватиме фітосанітарний стан насіння, але може не застосовувати фітосанітарну експертизу. 

За його словами, ці заходи дозволять забезпечити всіх с/г товаровиробників насінням у необхідній кількості, завдяки спрощенню бюрократії. Разом із тим, насіння, яке використовуватимуть аграрії, буде якісним, і при посадці дасть добрий урожай, на який ми розраховуємо.

3. Для того, щоб забезпечити посівну, Уряд запроваджує бронювання військовозобов’язаних (це стосується й інших критично важливих галузей економіки). Аграрні підприємства та виробники продовольства подаватимуть списки критично важливих працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...