Новини    22 жовтня 2018 10:28

Мінагрополітики знов підвищило цьогорічний прогноз врожаю


Міністерство аграрної політики та продовольства України вчергове переглянуло оцінку врожаю 2018 року в бік збільшення і очікує виробництво зернових на рівні 64 млн тонн. Про це заявив перший заступник міністра АПК Максим Мартинюк в інтерв’ю «Новое Время», передає прес-служба міністерства.

За його словами, валовий збір зернових прогнозується на рівні 64 млн тонн. Це другий результат в історії після рекорду в 66 млн тонн у 2016 році.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, у вересні Мінагрополітики підвищело прогноз збору зернових з 60 млн тонн до 63,1 млн тонн.

За словами першого заступника міністра, рівень експорту зернових прогнозується на рівні 42,5 млн тонн, але досягнення цього показника багато в чому залежить від здатності транспортного монополіста – «Укрзалізниці» оперативно вирішити поточні логістичні проблеми і забезпечити ритмічну поставку зерна в порти.

«Якщо залізничники впораються з вивезенням, то валютна виручка в сегменті сільського господарства буде забезпечена», – сказав він.

Мартинюк нагадав, що 2018 рік відрізнявся рекордною погодною турбулентністю, через що на різних його етапах майбутній урожай  викликав серйозне занепокоєння.  «Вихід із зими був дуже вдалим, але потім до 2 квітня лежав сніг і весняна посівна замість двох місяців тривала один. Потім був посушливий травень, а влітку пішли зливи. Але в підсумку за рахунок групи пізніх зернових загальний результат – другий в історії », – зазначив він.

Нагадаємо, для збереження балансу на внутрішньому ринку, Мінагрополітики підписало з учасниками зернового ринку Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 МР. У документі зафіксовано обсяг прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн і до 8 млн тонн фуражу. Потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці становить 4,5 млн тонн.

Станом на 19 жовтня в Україні зібрано 52,2 млн тонн зерна з площі 12,7 млн га (86%) при врожайності  41,1 ц/га.

Так, аграрії посіяли 6,7 млн га озимих зернових культур (93%), при прогнозованій площі 7,2 млн га. У розрізі культур:

  • озимої пшениці – 5,8 млн га (94%) при прогнозі 6,2 млн га;
  • жита – 114 тис. га (78%) при прогнозі 147 тис. га;
  • озимого ячменю – 792 тис. га (91%) при прогнозі 872 тис. га.
  • озимого ріпаку – 1,0 млн га (114%) при прогнозі 888 тис. га.
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...