Новини    11 вересня 2018 14:02

Мінагрополітики збільшило прогноз врожаю зернових 2018 року


З близько 60 млн тонн зернових до 63,1 млн тонн збільшило прогноз врожаю зернових Міністерство аграрної політики та продовольства України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник міністерства Максим Мартинюк.

«Отже, ми коригуємо нашу попередню оцінку (60 млн тонн +) в бік збільшення та очікуємо, що врожай складе 63,1 млн тонн. Зростання забезпечить група пізніх зернових. Погодні умови були далекі від оптимальних, проте втрати носили фрагментарний характер і у підсумку ми маємо гідне співвідношення продовольча пшениця/фураж на рівні 60/40», – написав він.

Також у міністерстві підняли прогноз щодо експорту зернових до 42 млн тонн. Зі слів Максима Мартинюка, неврожай в країнах-постачальниках дасть українським експортерам гарні ціни на зовнішніх ринках.

«Влітку ми регулярно чули меседжі з боку різного роду експертів та політиків про дефіцит зерна, надвисокі втрати тощо. Деякі з цих оцінок лунали ще навіть до закінчення вегетації. В цьому контексті вчергове хочу закликати в майбутньому не перейматись істеричними прогнозами», – закликав заступник міністра.

Та додав, що весною польові роботи стартували із запізненням. Восени посівна розпочалась майже на тиждень раніше. Та, станом на 10 вересня, озимих на зерно було посіяно 237,1 тис га, що складає 3% від прогнозу.

Ще немає новин у цій стрічці ...