Новини    03 квітня 2018 17:39

Мінагрополітики оцінює вартість весняно-посівних робіт в 4 тис. грн/га


Вартість весняно-посівної кампанії в Україні в цьому році становитиме близько 4 тис. грн на гектар, що на 10% більше, ніж в минулому. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

«Весь комплекс посівних робіт, за попередніми оцінками, обійдеться приблизно в 4 тис. Грн на гектар. Подорожчання в порівнянні з минулим роком становитиме 10% – трохи за рахунок паливо, трохи за рахунок насіння», – сказав він.

Також заступник міністра зазначив, що незважаючи на затримки початку весняно-польових робіт, в цілому агротехнічні терміни дозволяють здійснити весь комплекс необхідних робіт в оптимальному режимі.

За словами Мартинюка, на 3 квітня Україна експортувала понад 30 млн тонн зернових. У зв’язку з цим Мінагрополітики зберігає свої прогнози щодо експорту зернових в 2017-2018 маркетинговому році (МР, липень-червень) на рівні 41 млн тонн.

«В цілому по всіх культурах ми прогнозуємо коливання в межах 5-10% і це пов’язано з природними процесами сівозміни», – додав перший заступник міністра.

За даними Мінагрополітики, з початку нового маркетингового року, Україна відправила на експорт 14 млн тонн пшениці, 4 млн тонн ячменю, понад 24 тис тонн жита і 11,8 млн тонн кукурудзи. Крім того, за звітний період аграрії експортували 327,4 тис тонн борошна, з яких 326,3 тис – пшеничне борошно, і 1,1 тис тонн – інші види цього продукту.

У 2016-2017 маркетінгововом році Україна експортувала рекордну кількість тонн зернових за всю історію незалежності. Тоді українські аграрії поставили майже 44 млн тонн зернових. Виручка від експорту склала $ 6,4 млрд, що на 6% більше, ніж за попередній рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...