Новини    08 листопада 2021 18:01

Менше мінімальної зарплати: Фермери Одещини отримають державну компенсацію за втрачений врожай

Посуха згубила 80% посівів

Фермери Одещини отримають державну компенсацію у розмірі 4700 грн. Це рішення було ухвалено на засіданні робочої групи по відшкодуванню втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, передає Міністерство аграрної політики та продовольства.

“Нам потрібно зробити все, щоб постраждалі фермери отримали обіцяну державну компенсацію. Оскільки, саме малі фермерські господарства створюють робочі місця в сільській місцевості, а  підтримка від держави в розмірі 4700 грн на га допоможе їм не втратити рік і пересіяти чи змінити культуру”, – заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Під час засідання членами засідання було заслухано зведену відомість обласної комісії Одеської області. Крім того, зазначається, що кількість отримувачів внесених до відомості обласної комісії Одеської області становить 528, загальна площа на яку надається дотація відповідно складає – 22959,69 гектара.

У цьому році дотація надається за повністю втрачені (загиблі) посіви починаючи з 1 січня 2020 року.

Довідка. Одеська область втратила найбільше посівів через посуху в Україні. На Бессарабії посуха згубила 80% посівів. Третина посівів північної частини Одеської області повністю загинули, розвиток ще третини посівів залежить від того, чи будуть дощі у наступні два тижні та ще з третини можна зібрати врожай.

Станом на сьогодні Одещина б’є антирекорди по середній врожайності зернових та зернобобових культур. Середня урожайність становить 1,83 т/га, що в понад два рази нижче від середньостатистичного показника по Україні (4,01 т/га).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що агровиробники освоїли 75,2% дотацій часткової компенсації відсотків за користування кредитами.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...