Новини / Політика     19 квітня 2021 17:08

Меморандум замість квоти: граничний обсяг експорту олії – 5,38 млн т

Мінекономіки та Укроліяпром домовились про збалансований граничний обсяг експорту соняшникової олії з України на 2020/2021 маркетинговий рік

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко та асоціація «Укроліяпром» підписали меморандум про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту олії соняшникової на 2020/2021 маркетинговий рік. Про це повідомила прес-служба мінекономіки.

У відповідному додатку до меморандуму сторони узгодили граничні обсяги експорту соняшникової олії на 2020/2021 маркетинговий рік МР в обсязі 5,38 млн тонн.

«Впродовж останніх тижнів ми вели активний діалог з виробниками та експортерами олії. Були різні думки, але в результаті ми вийшли на консенсусне рішення, яке задовольняє усі сторони. Визначений оптимальний об’єм експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, погоджений граничний обсяг жодним чином не вплине на наші міжнародні зобов’язання і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів такої продукції», – прокоментував міністр економіки Ігор Петрашко.

ЧитайтеЗакупівельні ціни на соняшник за тиждень зросли на 1000 грн/т

За даними держмитслужби, за 7 місяців поточного маркетингового року на зовнішні ринки поставлено 3,52 млн тонн соняшникової олії. Згідно з інформацією міністерства, виробництво олії  у поточному сільськогосподарському сезоні прогнозується на рівні 5,92 тис. тонн. До підписання меморандуму з учасниками ринку, експорт оцінювався у 5,52 млн тонн, а внутрішнє споживання соняшникової олії в Україні складає 400 тис тонн.

«Ми за цивілізовані правила гри. Підписання меморандуму зніме виниклу напругу як на внутрішньому ринку, так і стане важливим сигналом для міжнародних партнерів України», – зазначив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що українські фермери засіяли 20% ярих зернових культур.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також