Новини / Ринок землі     26 червня 2018 14:17

Мартинюк перелічив переваги запуску електронних земельних торгів


Новим етапом розвитку земельних відносин в Україні, назвав запуск електронних земельних торгів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LADLORD, можливість Держгеокадастру використовувати для онлайн-аукціонів зовнішні майданчики, зокрема найвідоміший із них – ProZorroПродажі. ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України.

«Зараз з боку Prozorro відбуваються технічні коригування, щоб підлаштувати систему під вимоги Земельного кодексу, а Держгеокадастр завершує процедури офлайн-торгів по лотах, що були виставлені на продаж в попередньому періоді. Наше завдання – вийти на показник 100% земельних торгів в онлайн», – написав перший заступник міністра.

Він також перелічив чотири головні переваги електронного формату земельних торгів:

  • Концентрація інформації про всі доступні для оренди землі державної власності на одному інтерфейсі.
  • Збільшення рівня конкурентності за ділянки за рахунок розширення кола покупців за рахунок: 1) пулу постійних користувачів системи ProZorroПродажі; 2) значно більшої кількості інвесторів, яких відлякувала бюрократична і важка процедура торгів і яким буде доступна екстериторіальна участь.
  • Нівелювання ризику зриву аукціонів або штучних відмов переможців за торгами, що відбулися. Оскільки цей ризик є похідним від проблеми тіньової обробки земель, за збереження якої власне і борються псевдо-покупці, то електронні торги сприятимуть і обіленню сектору.
  • Зростання надходжень до місцевих бюджетів. У минулому році земельні торги генерували 118,7 млн гривень (топ-3 за обсягом земельних надходжень: Одеська (16,7 млн грн), Полтавська (10,2 млн грн), Херсонська (9,1 млн грн). Завдяки онлайн-формату ці цифри можуть мультиплікуватись.
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також