Новини    06 грудня 2021 12:00

Малий та середній бізнес заощадить $150 млрд на рік в торгівлі послугами завдяки декларації СОТ

Зазначається, що нові дисципліни охоплюють процедури ліцензування, кваліфікаційні вимоги і технічні стандарти

2 грудня 2021 року Україна, ЄС, США та ще 64 члени СОТ, на яких припадає понад 90% торгівлі послугами, оголосили про успішне завершення переговорів, спрямованих на скорочення регуляторної бюрократії та створення більш прозорого середовища для постачальників послуг. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки.

«Згідно з дослідженнями СОТ та ОЕСР впровадження дисциплін з внутрішнього регулювання послуг дозволить заощадити в усьому світі підприємствам, особливо малому бізнесу, $150 мільярдів щорічно. Ухвалення відповідної декларації відзначає укладення першої за 24 роки багатосторонньої домовленості у сфері послуг, яка і надалі залишається відкритою для приєднання усіх членів СОТ. Домовленість стала першою в історії СОТ, в якій закріплено положення щодо неприпустимості гендерної дискримінації», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що нові дисципліни охоплюють процедури ліцензування, кваліфікаційні вимоги і технічні стандарти та мають на меті зробити внутрішні процеси, що регулюють видачу дозволів на надання послуг, чіткішими, більш передбачуваними, прозорими та не обтяжливими. Результати цих переговорів застосовуватимуться на основі режиму найбільшого сприяння до всіх членів СОТ.

Крім того, у документі вітається подання учасниками переговорів відповідних графіків, у яких зазначається, як нові дисципліни будуть імплементовані у чинні зобов’язання з послуг. Учасники зобов’язуються сертифікувати нові зобов’язання у рамках СОТ протягом 12 місяців.

«Ми сподіваємось, що результати нашої спільної роботи будуть впроваджені на багатосторонньому рівні, діятимуть на благо усієї організації та стануть значущим орієнтиром для інших членів СОТ. Попереду ще багато роботи із забезпечення імплементації та завершення внутрішньодержавних процедур, і ми підкреслюємо готовність України до продовження конструктивної співпраці в рамках СОТ», — наголосив Тарас Качка, заступник міністра економіки України — торговий представник України.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики розробило попередній план напрямів держпідтримки на 2022 рік.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...