Новини    01 червня 2018 16:28

«М.В. Карго» відкрила першу чергу зернового терміналу в порту «Південний»


ТОВ «М.В. Карго» відкрило перший пусковий комплекс спільного з Cargill зернового терміналу в морському торговому порту «Південний» (Одеська область). Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Цей термінал не тільки найбільший інвестиційний проект країни за останні два роки. Це ще й зразок державно-приватного партнерства. Держава, в особі міністерства транспорту, взяло на себе зобов’язання провести днопоглиблення, без якого сюди не зайшло б жодне судно», – заявив співвласник і генеральний директор порту ТІС, співвласник споруджуваного терміналу Cargill, партнер інвестиційної компанії SD Capital Андрій Ставніцер.

Він також зазначив, що в повному обсязі проект запрацює вже восени поточного року.

Присутній на відкритті терміналу Президент України Петро Порошенко власноруч прийняв перший вагон з зерном на урочистому запуску першої черги терміналу.

«Мені приємно, що сьогодні я можу взяти участь у відкритті дуже важливого етапу цього проекту, в якому бере участь ваша компанія, Європейський банк реконструкції і розвитку, міжнародна фінансова корпорація, держава», – заявив президент.

Порошенко також зазначив, що вважає розвиток портової інфраструктури України питанням національної державної безпеки.

Зерновий термінал Cargill і «М.В. Карго» вже до кінця 2018 року може перевалити 1 млн тонн.

Компанія Cargill (США), Адміністрація морських портів України (АМПУ) і ТОВ «М.В. Карго» в серпні 2015 року підписали тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект в МТП «Південний». Його запуск попередньо був запланований на 2017 рік.

Cargill в лютому 2016 року підписала з «М.В. Карго», що оперує в порту «Південний», інвестугоду, згідно з якою вона інвестує $100 млн у будівництво зернового терміналу. Сторони формалізували свої наміри шляхом підписання договору про придбання компанією Cargill 51%-ї частки «М.В. Карго». За їхніми оцінками, перевалочні потужності, а також 16-метрова глибина біля причалу дозволять терміналу обробляти до 10% всього українського експорту зернових.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб (ЄДР), ТОВ «М.В. Карго» засноване в 2004 році. Його власником є компанія Neptune Port Holding B.V. (Нідерланди), кінцевими бенефіціарами якої є Єгор Гребенников і Андрій Ставніцер.

Cargill Inc. – найбільша світова приватна компанія, що інвестує в харчове виробництво. Компанія працює в 68 країнах світу, займається продажами зерна, олії, цукру та інших продуктів. Крім того, є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...