Новини / Політика     20 березня 2024 10:37

Литва запровадила посилений контроль за імпортом зерна з Росії та Білорусі


Литва ввела посилені заходи контролю за імпортом зерна з Росії та інших країн, які вважаються високими ризиковими.

Починаючи з 18 березня, кожна партія залізничного чи автомобільного транспорту, що призначається для литовського ринку або для експорту через Клайпедський порт, буде перевірятися, згідно з повідомленням LRT.

Міністерство сільського господарства Литви планує ще більше посилити контроль у найближчому майбутньому, включаючи перевірку походження транзитного зерна.

Міністр сільського господарства Кястутіс Навіцкас заявив, що реагуючи на інформацію про зерно, яке контролюється Росією на окупованих територіях та продається через порти Балтійського моря, його відомство негайно посилило контроль за імпортом зерна з Росії та інших країн з підвищеним ризиком.

Наразі піддають перевірці зерно — це фуражне, а контроль за продовольчим зерном заплановано на подальшу дату.

До переліку країн з підвищеним ризиком включили Росію, Білорусь, Придністров’я, анексований Крим, інші території, які не підконтрольні українській владі, а також Абхазію та Південну Осетію.

Проби фуражного зерна будуть перевірятися на наявність пестицидів, мікотоксинів та вміст важких металів, таких як свинець та кадмій.

Нагадаємо, під час наступного засідання Європейської ради наступного тижня Чехія планує пропозицію щодо заборони імпорту зерна з Росії та Білорусі до країн ЄС. Цю ініціативу оголосив Марек Виборні, міністр сільського господарства, під час програми на чеському телебаченні.

Поправки до закону про сільське господарство та розвиток села, які прийняв Латвійський парламент, встановлюють заборону на імпорт продукції з Росії та Білорусі для використання в Латвії.

25 січня стало відомо, що Латвія розглядає ініціативу обговорення з міністрами сільського господарства ЄС введення заборони на імпорт російської агропродукції та заміну її українськими товарами, повідомляв міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе. Його висловлювання отримали підтримку Литви та Естонії.

Новини за темою:  Гороскоп на 8 травня: Близнюкам — важливі зустрічі, Терезам — шанс на гармонію

До того ж 6 лютого у Латвії фермери вийшли на протест з вимогою обмеження імпорту з Росії та Білорусі. Серед вимог фермерів – негайне введення заборони на імпорт російських і білоруських харчових продуктів без перехідного періоду та відновлення пониженої 5% ставки податку на додану вартість (ПДВ) на латвійські фрукти й овочі.

Російські овочі, як вказав генеральний директор Латвійської асоціації сільськогосподарських кооперативів (LLKA) Роланд Фелдманіс у своєму заявленні для Delfi, часто ввозяться до Латвії через Польщу, що як наслідок впливає на зменшення обсягів місцевих продажів та зниження їхньої вартості.

Литовські виробники зерна стверджують, що головною їхньою проблемою є не українське, а російське зерно, яке у великій кількості потрапляє до Європейського Союзу. Цю інформацію публікує LRT. За словами представника Литовської асоціації виробників зерна Аушріса Маціаускаса, вражає кількість російського зерна, яке пройшло через Латвію та Литву у 2023 році – понад 3 мільйони тонн. Загалом минулого року на ринок ЄС було імпортовано 12 мільйонів тонн російського зерна.

Варшава офіційно запланує звернутися до Єврокомісії з пропозицією повної блокади на імпорт будь-якої агропродукції з Росії та Білорусі до Євросоюзу. Про це глава польського уряду Дональд Туск заявив під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте у понеділок у Вільнюсі.

Глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з рф, інформує Reuters. Минулими тижнями Польщу охопили протести, коли фермери протестували проти екологічних норм Європейського Союзу та, як вони кажуть, нечесної конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит ​​на імпорт у 2022 році. Однак Туск заявив, що саме сільськогосподарська продукція з Росії та Білорусі спричиняє спотворення ринку.

Новини за темою:  Мокрий сніг у травні: яка погода чекає Україну 10 травня та де очікуються заморозки

Європейський Союз закуповує масивні обсяги зерна з Росії, країни-агресора, тим часом у Польщі спостерігаються акти вандалізму проти української агропродукції, повідомив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка в етері телемарафону.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також