Новини / Логістика     15 липня 2024 13:54

Імпорт пшениці до Туреччини впаде до найнижчого рівня за шість років


За липневим прогнозом Міністерства сільського господарства США (USDA), імпорт пшениці до Туреччини в сезоні 2024-2025 років знизиться до 8 млн тонн, що на 18.7% менше, ніж у попередньому сезоні. Це стане найнижчим показником за останні шість років.

Минулий сезон був рекордним для турецького врожаю пшениці, який досяг 21 млн тонн, що дорівнює рекорду сезону 2017/18. Складські запаси пшениці перевищують 5 млн тонн, що є найбільшим рівнем за останні 30 років. Цьогорічний врожай прогнозується на рівні 19 млн тонн, що хоч і менше, ніж минулого року, все ж перевищує середній показник за останні п’ять років.

З 21 червня до 15 жовтня 2024 року Туреччина закриє імпорт пшениці, як повідомило Міністерство сільського та лісового господарства країни. Це пов’язано з надмірними складськими запасами та хорошим урожаєм. Протягом останніх трьох сезонів Туреччина була найбільшим покупцем російської пшениці.

Попри зменшення постачання майже на третину, Туреччина залишилася основним імпортером російського зерна в сезоні 2023/24. Ця країна також є найбільшим експортером пшеничного борошна у світі, з основними покупцями в Іраку, Венесуелі та багатьох африканських країнах.

До нещодавніх змін політики, все експортоване турецьке борошно вироблялося з імпортної пшениці, а борошно з вітчизняної пшениці споживалося всередині країни. Тепер, вперше з 2018 року, млини можуть переробляти турецьку пшеницю для реекспорту.

Очікується, що експорт турецького борошна буде дуже конкурентоспроможним на зовнішніх ринках, оскільки внутрішні ціни на деякі класи пшениці були нижчими за чорноморські до введення заборони.

На думку аналітиків USDA, основними постачальниками, які відчують найбільший ефект від заборони імпорту пшениці до Туреччини, стануть Росія та Україна. Директор аналітичного центру «Совєкон» Андрій Сізов зазначає, що Туреччина періодично запроваджує подібні заборони, але імпорт буде поновлено, оскільки країна потребує сировини для виробництва борошна.

Новини за темою:  Мінрозвитку вивчає американську модель управління портами "порт-лендлорд" — делегація відвідала порти США

Прогнози вказують на зменшення експорту російської пшениці цього сезону, причому постачання в липні вже на 68% нижче порівняно з минулим роком.

Нагадаємо, станом на 12 липня сільськогосподарські підприємства України зібрали 9,5 млн тонн зернових і олійних культур із площі 2 781 тис. га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також