Новини / Інтерв'ю     08 травня 2020 11:02

Людмила Мулик: Ми зважуємо всі ризики при формуванні умов форвардних договорів

Про можливості для аграріїв отримати вигідну ціну на майбутній врожай в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповіла керівник зерно-торгового відділу компанії «Ерідон» Людмила Мулик.

Кожного року аграрії вирішують питання, як отримати більше за власну продукцію та захистити себе від цінових коливань. Особливого значення набуває це зараз, коли розпочалася чергова глобальна економічна криза.

Одним з найважливіших інструментів для запобігання ризикам є форвардні контракти, які пропонує фермерам компанія «Ерідон».

«З огляду на економічну ситуацію в Україні та світі загалом, усі з великою осторогою ставляться до укладання нових договорів, і форвардних у тому числі. Та попри це, заявки на форварди з регіонів до нас йдуть щодня, кожен хоче мати надійну точку опори», — розповіла Людмила Мулик.

Маючи можливість вибрати шлях фінансування — форвард чи кредитування в банківській структурі, сільгоспвиробники віддають перевагу укладанню договору на продаж зерна. Термін укладання форвардного договору становить від 2 до 10 днів (оформлення кредиту в банку відбувається менш оперативно й займає мінімум місяць), а розрахунок за поставлений врожай проводиться за ринковими цінами на вигідних для них умовах, що дає можливість аграріям не турбуватися про розцінки на зерно й фінансову вигоду.

Читайте: Несприятливі кліматичні умови не катастрофа, якщо чітко прораховується кожен агрономічний елемент – Анна Бердник

«У разі співпраці по форвардах наші контрагенти передусім мають можливість отримати у кредит і з гарантованою вчасною доставкою високоякісні основні засоби — насіння, засоби захисту рослин, добрива та мікродобрива і повний супровід при визначенні умов поставки майбутнього врожаю», — зазначила пані Мулик.

Додатковою перевагою співпраці з «Ерідон», за її словами, є наявність у компанії власних переробних потужностей — Миколаївського ОЕЗ, де цього року планується переробити 100 000 т ріпаку. Таким чином компанія, залежно від кон’юнктури ринку, може обирати між експортом або ріпаку, або продуктів його переробки.

Раніше Людмила Мулик розповіла про види форвардних контрактів і плани компанії на поточний рік з укладання договорів з українськими аграрними підприємствами.

Читайте також