Ліси України” збільшать продаж деревини за довгостроковими контрактами до 50% та запровадять річні угоди

Держпідприємство “Ліси України” з другого півріччя збільшить частку деревини, що продається за довгостроковими договорами, до 30%, а з 2025 року – до 50%. Також із 2026 року деревообробники отримають можливість укладати річні контракти з фіксованою ціною.
Про це генеральний директор ДП “Ліси України” Юрій Болоховець повідомив у Facebook за підсумками зустрічі з учасниками ринку, які відбулась цього тижня у Житомирі.
Такі зміни відбуваються на запит бізнесу, заявив генеральний директор “Лісів України” Юрій Болоховець. За його словами, учасники ринку вимагають термінового збільшення пропозиції деревини.
“Останні роки ми працювали в умовах низького попиту, на основних торгах контрактували лише 60% від виставленого ресурсу. Але у 2025 році ситуація змінилася – попит почав зростати. Ми готові збільшити заготівлю на 30% – до 18-19 млн кубометрів на рік”, – зазначив Болоховець.
Для задоволення потреб ринку будуються нові лісові дороги та закуповується сучасна техніка для механізованої заготівлі. Водночас за словами керівника підприємства, повністю реалізувати потенціал заготівлі заважають бюрократичні перешкоди – складна система затвердження лісовпорядкування, надмірні вимоги екологічної оцінки (ОВД) та застаріла нормативна база.
Підтримка бізнесу та відхід від корупційних схем
Представники деревообробної галузі позитивно оцінили зміни у лісовій сфері. Вони наголосили, що ринок деревини став прозорішим, а торгівля ресурсами більше не відбувається “в ручному режимі”.
“У 2019-2020 роках ринок деревини фактично був відсутній – ліс розподіляли за командою, колишні лісгоспи були осередками корупції. Зараз ми купуємо ресурс через біржові торги за ринковими правилами”, – зазначив співвласник волинського підприємства “Верба ВВ” Олександр Місюра.
Голова наглядової ради ТОВ “Одек” Вадим Шемонаєв також підтвердив позитивні зміни:
“Останнім часом терміни, обсяги та якість товару, який постачає ДП “Ліси України”, повністю відповідають зазначеному у договорах. Конкуренція відкрита, обмежень чи преференцій для окремих компаній немає.”
За підсумками зустрічі учасники домовилися продовжити діалог та спільно працювати над оновленням нормативної бази, яка стримує розвиток лісової галузі.